Celta Vigo s Lobotkom prekvapujúco remizovala s FC Barcelona

Hráč Barcelony Lionel Messi (vľavo) a stredopoliar Celty Slovák Stanislav Lobotka v súboji o loptu v zápase 14. kola španielskej La Ligy  FC Barcelona - Celta Vigo v Barcelone 2. decembra 2017.
Hráč Barcelony Lionel Messi (vľavo) a stredopoliar Celty Slovák Stanislav Lobotka v súboji o loptu v zápase 14. kola španielskej La Ligy FC Barcelona - Celta Vigo v Barcelone 2. decembra 2017. — Foto: TASR/AP

Slovenský hráč odohral v drese hostí celý zápas.

Madrid 1. decembra (TASR) - V úvodnom sobotňajšom stretnutí 14. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže prekvapujúco remizovala FC Barcelona doma so Celtou Vigo 2:2. V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka.

Hostia išli do vedenia v 20. minúte zásluhou Iaga Aspasa, ktorý dorazil strelu spoluhráča, domáci ale o chvíľu vyrovnali po góle Lionela Messiho. V druhom polčase dostal presnou strelou k tyčke Barcelonu do vedenia Luis Suarez, ale Celta vyrovnala v 70. minúte, keď sa Maximiliano Gomez dobre zorientoval v šestnástke.

Barcelona je na čele s 36 bodmi, o 5 bodov menej má druhá Valencia so zápasom k dobru.