Dobré noviny
Pravica by podľa Freša mala mať vo voľbách jedného kandidáta
SITA
SITA

Pravica by podľa Freša mala mať vo voľbách jedného kandidáta

Predseda SDKÚ-DS si myslí, že stredopravá scéna by sa mala k zrozumiteľnému kandidátovi na prezidenta dopracovať čo najskôr.

BRATISLAVA 18. mája – Stredopravá scéna by mala podľa predsedu SDKÚ-DS Pavla Freša urobiť všetky kroky ktomu amala by to aj dokázať, aby mala jedného a zrozumiteľného kandidáta.

Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, ktomu by sa mala dopracovať čo najskôr.

Pripomenul, že v SDKÚ-DS majú proces primáriek, do ktorých kandidáta na prezidenta nasadia. „Samozrejme, že ho do tohoto nasadíme, ale budeme sa stále snažiť ospoločnú dohodu. To robíme na plný plyn,“ vyhlásil.

Výsledky prieskumov verejnej mienky, aj keby boli ešte lepšie ako naposledy zverejnené, nie sú podľa nezaradeného poslanca parlamentu Radoslava Procházku, ktorý má ambíciu kandidovať a uspieť v prezidentských voľbách, dôvodom na podporu celej pravice. „Nachádzam však viaceré lepšie dôvody a stále si myslím, že v dohľadnom čase tie dôvody pochopia aj moji starší kolegovia. A ak nie, nič hrozné sa nestane, ja si totiž pýtam divokú kartu najmä od ľudí. A divoká karta sa dáva čiernym koňom, ktoré majú zmeniť pravidlá hry, nie hrať ju po starom,“ povedal Procházka dnes pre agentúru SITA.

Televízia TA3 zverejnila minulý týždeň výsledky prieskumu preferencií prezidentských kandidátov, ktorý pre ňu vdňoch 5. - 8. mája 2013 uskutočnila agentúra Polis na vzorke 1014 respondentov, starších ako 18 rokov. Na otázku „Keby sa prezidentské voľby konali najbližší víkend, ktorého znasledujúcich kandidátov by ste volili?“ odpovedalo 14 percent voličov, že by voliť nešlo, 26 percent bolo nerozhodnutých a 60 percent by sa volieb zúčastnilo. Roberta Fica by volilo 41,1 % voličov, Andreja Kisku 18,2 %, Radoslava Procházku 15,6 %, Pavla Hrušovského 15,0 % a Jána Čarnogurského 10,1 %. Voľby sa budú konať na jar budúceho roku.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…