Slovenské futbalistky v kvalifikácii na MS prehrali so Severným Írskom

Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia — Foto: TASR

Zverenky trénera Zsolta Pakuszu sa najbližšie stretnú v apríli s Írskom na jeho pôde.

Žilina 28. novembra (TASR) - Slovenské futbalistky nebodovali ani vo svojom štvrtom vystúpení kvalifikácie MS 2019. V utorňajšom zápase v Žiline prehrali so Severným Írskom 1:3 a v tabuľke 3. skupiny im patrí s nulou na konte posledné piate miesto.

Slovenské futbalistky začali duel dobre a v 20. minúte sa ujali vedenia zásluhou kapitánky Vojtekovej, ktorá sa presadila po rohu. V 34. minúte však Nelsonová taktiež po štandardke vyrovnala. Domáce hráčky síce častejšie strieľali na bránku, no boli to ostrovanky, ktoré pridali v druhom polčase dva góly. V 52. minúte skórovala Furnessová a o deväť minút neskôr zvýšila Milliganová už na 3:1. Zverenky trénera Zsolta Pakuszu už nedokázali zvrátiť nepriaznivý stav a tak zaznamenali štvrtú prehru v rade.

kvalifikácia MS žien 2019, 3. skupina:

SR - Severné Írsko 1:3 (1:1)

Góly: 20. Vojteková - 34. Nelsonová, 52. Furnessová, 61. Milliganová, ŽK: Vojteková - McFaddenová, rozhodovala: Christensenová (Dán.)

zostavy:

SR: El-Dahaibiová – Hollá, Bartovičová, Haršányová, Vojteková - Bíróová - Šušková, Hmírová, Mikolajová, Šurnovská (63. Fabová) - Sluková (62. Maťavková)

Sev. Írsko: Higginsová - Newboroughová, Raffertyová, Nelsonová, Guyová (46. Foyová) - Milliganová, Bellová (82. Sherwoodová), McFaddenová, Callaghanová - Magillová, Furnessová