Serena hladko vyhrala finále v Ríme, Azarenková nemala šancu

Americká tenistka Serena Williamsová suverénne vyhrala nedeľňajšie finále na turnaju v talianskej metropole.

RÍM 19. mája - Víťazkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Internazionali BNL d´Italia v Ríme (dotácia 2 369 000 USD, antuka vonku) sa stala turnajová i svetová jednotka Američanka Serena Williamsová. V nedeľnom finále si poradila s treťou najvyššie nasadenou Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou za 93 min 6:1 a 6:3.

"Bolo to spočiatku veľmi tesné a pre mňa vôbec nie jednoduché. Keď som mala príležitosť, snažila som sa ju využiť. Azarenková robila v podstate to isté, no mne vyšlo niekoľko dôležitých úderov," povedala po triumfe 31-ročná S. Williamsová.

"Odohrali sme dosiaľ už dramatických duelov, no Serena bola dnes lepšia v dôležitých momentoch. Hrá výborný tenis, pravdepodobne dosiahla svoju najvyššiu úroveň," cituje webová stránka wtatennis.com Azarenkovú.

Serena Williamsová získala svoj 51. singlový titul na hlavnom profesionálnom okruhu. Finálové víťazstvo bolo už jej tohtoročným 24. za sebou bez prerušenia, čím opäť vylepšila svoje kariérne maximum, ktorým bola šnúra 21 víťazstiev z rokov 2002 a 2003.

Mladšia zo sestier Williamsových naposledy ťahala za kratší koniec 17. februára práve proti Azarenkovej vo finále v katarskej Dauhe. Medzičasom získala tituly v Miami (6 víťazstiev), Charlestone (5), fedcupovom zápase o svetovú skupinu 2014 proti Švédkam (2), Madride (6) a teraz pridala 5 úspechov v areáli Foro Italico.