Bezdomovec minul posledné drobné, aby jej pomohol, keď uviazla na diaľnici. Neskôr ho žena našla a vyzbierala pre neho 130 tisíc dolárov
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Bezdomovec minul posledné drobné, aby jej pomohol, keď uviazla na diaľnici. Neskôr ho žena našla a vyzbierala pre neho 130 tisíc dolárov

Náhodne stretnutie sa zmenilo na veľké kamarátstvo a pomoc. Mladá žena so svojim priateľom sa rozhodli priložiť ruku k navráteniu bezdomovca do spoločenského života. Veľké srdce neznámeho muža ich odrovnalo.

— Foto: GoFundMe

Kate McClureová jednej noci zažila nezávideniahodnú situáciu. Na opustenej diaľnici krátko pred polnocou jej došiel benzín a ona bola prinútená odstaviť svoje auto na tmavej krajnici. Vystrašená zavolala svojmu priateľovi Markovi, aby jej prišiel pomôcť. Prešlo len pár sekúnd a zrazu sa k nej blížil neznámy muž. Strach sa u Kate poriadne stupňoval. Išlo o bezdomovca Johnnyho.

„O desať minút neskôr, mi zavolala a oznámila mi, že jej neznámy muž priniesol kanister s benzínom,“ prezradil Mark. Po tom, ako sa totiž Johnny priblížil k autu, prikázal zúfalej a vystrašenej Kate, aby sa zamkla a čakala. Bezdomovec minul svojich posledných 20 dolárov na nákup benzínu pre Kate a pomohol jej auto spojazdniť. Žena mu však peniaze nevedela vrátiť, keďže pri sebe nemala žiadnu hotovosť. Johnny to pochopil a každý si išiel svojou cestou.

Foto: GoFundMe

Páru to však nedalo a o pár dní sa vrátili na miesto, kde sa s Johnnym stretli. Zastavili sa tam viackrát. Vrátili mu peniaze, darovali mu oblečenie a jedlo. Nezostalo len pri tom, Kate s Markom sa s bezdomovcom veľa rozprávali a postupne sa dozvedali o jeho ťažkostiach a živote. „Áno, mám smolu, ale nechajte ma tak. Som tu kvôli svojim chybám,“ prezradil Johnny a odmietol obviňovať kohokoľvek okrem seba, za svoju momentálnu situáciu.

Markovi a Kate sa nedarilo na srdečného bezdomovca zabudnúť. Neustále nad ním rozmýšľali a uvedomovali si, že ide o veľmi dobrého človeka. Mark preto pozbieral staré zimné oblečenie, Kate mu nakúpila základné hygienické potreby a ponožky a odniesli mu to. Johnny opäť preukázal svoju silu a s darčekmi sa podelil s inými bezdomovcami. Bezdomovec svoje nadšenie a vďaku neskrýval. „Chytil mi ruku a silno ma objal,“ prezradila Kate.

Takto si Johnny užíval život pred tým, ako skončil na ulici
Takto si Johnny užíval život pred tým, ako skončil na ulici Foto: GoFundMe

Po tomto zážitku sa Kate s Markom rozhodli spraviť pre Johnnyho viac. Bezdomovec je veteránom amerického národného zboru a veľmi túži sa opäť zaradiť do bežného života. Pár, ktorý Johnny ohúril a získal si, sa rozhodol založiť zbierku GoFundMe. Nepočítali s tým, že by im ľudia nejak extra pomohli a preto zostali veľmi milo prekvapení. Získané peniaze by chcela Kate použiť na bývanie a ďalšie výdavky pre 34-ročného Johnnyho. Spravovať a narábať s financiami bude pár, ktorý všetko potrebné vyplatí a Johnnymu dá nejaké vreckové. „Pomôžte tomuto človeku získať domov. Vo Philadelphii je už veľká zima a ja si nedokážem predstaviť, aké to je byť vonku celú zimu,“ napísala na stránku kampane Kate.

Johnny Foto: GoFundMe

Johnnyho život

Pred tým ako sa stal bezdomovcom žil Johnny šťastný život. Mal prácu, prežíval romantický vzťah a nechýbal mu úsmev na perách. Dostal sa však do problémov s peniazmi a skončil na ulici. Posledných 18 mesiacov sa teda pretĺka a žije zo dňa deň. Už v roli bezdomovca sa uchýlil k drogám a k problémom so zákonom. Jeho priatelia tvrdia, že je to muž s veľkým a dobrým srdcom. Vďaka náhodnému stretnutiu s Kate existuje veľká nádej, že sa Johnny opäť zaradí do spoločnosti. Doteraz sa prostredníctvom kampane podarilo nazbierať takmer 130 000 dolárov. Táto suma je dôkazom, že na svete existuje mnoho dobrých ľudí.

 

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…