Podchod na Zochovej oživia farebné graffiti
SITA
SITA

Podchod na Zochovej oživia farebné graffiti

Podchod neslúži na lepenie plagátov. Na tých, ktorí tam plagáty predsa nalepia, budú čakať represie.

BRATISLAVA 18. mája - Steny podchodu na Zochovej ulici v Bratislave polepené plagátmi sa zmenia na umelecké diela s motívom Bratislavy.

Podchod totiž v týchto dňoch v rámci projektu Pre Bratislavu upravuje spoločnosť J&T Real Estate. Na steny podchodu v súčasnosti sprejeri maľujú dominanty Bratislavy, tie z podchodu vytlačili všetky plagáty nalepené na stenách.

Podľa bratislavského primátora Milana Ftáčnika podchod na Zochovej nie je miestom na lepenie plagátov, preto pre nich musí mesto vytvoriť iný priestor. Na tých, čo predsa plagáty v podchode nalepia, budú čakať represie, mesto chce totiž do podchodu posielať na kontroly policajtov. "Podchod chceme udržať v slušnom a kultúrnom stave," dodal Ftáčnik.

Podchod na Zochovej ožije obrázkami

Práce v podchode na Zochovej sa začali 9. mája, podľa riaditeľa spoločnosti J&T Real Estate predpokladajú, že by mohol byť podchod dokončený budúci týždeň, najneskôr však koncom mája. Za vyše týždeň zo stien odstránili staré plagáty a nánosy lepidla, vyčistili podklady stien a na tie teraz maľujú dominanty Bratislavy sprejeri.

Pri východe z podchodu na strane ministerstva spravodlivosti spraví spoločnosť podobnú rekonštrukciu ako na opačnej strane, na zastávke Zochova v smere do Petržalky. Pri východe z podchodu chcú prirobiť ešte osvetlenie, priestor chcú vyčistiť a na sklá pridajú nové motívy. Steny v podchode však nebudú chrániť antigrafitovým náterom, podľa Pelikána to nie je potrebné.

"Títo sprejeri majú také dobré meno, že ďalší na ich diela už nekreslia," vysvetlil. To potvrdil aj jeden zo sprejerov Dalibor, ktorý steny podchodu skrášľuje. I keď má trochu obavu, že ich dielo niekto posprejuje, dúfa, že to, čo vyzerá dobre a páči sa ľuďom, nikto nezničí.

Spoločnosť J&T Real Estate vlani pre Bratislavu zrekonštruovala zastávku na Zochovej smerom do Petržalky. Zastávku vyčistili od plagátov a nápisov a natreli antigrafitovým náterom.

Nový náter dostali aj kovové časti prístrešku, na zastávke opravili osvetlenie, vymenili lavičky i odpadkové koše. Na stenách zastávky zase pribudli obrázky bratislavskej panorámy.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…