Podchod na Zochovej oživia farebné graffiti
SITA
SITA

Podchod na Zochovej oživia farebné graffiti

Podchod neslúži na lepenie plagátov. Na tých, ktorí tam plagáty predsa nalepia, budú čakať represie.

BRATISLAVA 18. mája - Steny podchodu na Zochovej ulici v Bratislave polepené plagátmi sa zmenia na umelecké diela s motívom Bratislavy.

Podchod totiž v týchto dňoch v rámci projektu Pre Bratislavu upravuje spoločnosť J&T Real Estate. Na steny podchodu v súčasnosti sprejeri maľujú dominanty Bratislavy, tie z podchodu vytlačili všetky plagáty nalepené na stenách.

Podľa bratislavského primátora Milana Ftáčnika podchod na Zochovej nie je miestom na lepenie plagátov, preto pre nich musí mesto vytvoriť iný priestor. Na tých, čo predsa plagáty v podchode nalepia, budú čakať represie, mesto chce totiž do podchodu posielať na kontroly policajtov. "Podchod chceme udržať v slušnom a kultúrnom stave," dodal Ftáčnik.

Podchod na Zochovej ožije obrázkami

Práce v podchode na Zochovej sa začali 9. mája, podľa riaditeľa spoločnosti J&T Real Estate predpokladajú, že by mohol byť podchod dokončený budúci týždeň, najneskôr však koncom mája. Za vyše týždeň zo stien odstránili staré plagáty a nánosy lepidla, vyčistili podklady stien a na tie teraz maľujú dominanty Bratislavy sprejeri.

Pri východe z podchodu na strane ministerstva spravodlivosti spraví spoločnosť podobnú rekonštrukciu ako na opačnej strane, na zastávke Zochova v smere do Petržalky. Pri východe z podchodu chcú prirobiť ešte osvetlenie, priestor chcú vyčistiť a na sklá pridajú nové motívy. Steny v podchode však nebudú chrániť antigrafitovým náterom, podľa Pelikána to nie je potrebné.

"Títo sprejeri majú také dobré meno, že ďalší na ich diela už nekreslia," vysvetlil. To potvrdil aj jeden zo sprejerov Dalibor, ktorý steny podchodu skrášľuje. I keď má trochu obavu, že ich dielo niekto posprejuje, dúfa, že to, čo vyzerá dobre a páči sa ľuďom, nikto nezničí.

Spoločnosť J&T Real Estate vlani pre Bratislavu zrekonštruovala zastávku na Zochovej smerom do Petržalky. Zastávku vyčistili od plagátov a nápisov a natreli antigrafitovým náterom.

Nový náter dostali aj kovové časti prístrešku, na zastávke opravili osvetlenie, vymenili lavičky i odpadkové koše. Na stenách zastávky zase pribudli obrázky bratislavskej panorámy.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…