Belasí opäť ťahali za kratší koniec: Podoľsku podľahli po predĺžení

Na snímke gólová radosť hráčov Podoľska v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk v utorok 21. novembra 2017 v Bratislave. — Foto: TASR/Martin Baumann

Zverenci trénera Eduarda Zankovca sa v ďalšom domácom dueli predstavia v sobotu 25. novembra o 17.30 h. proti Amuru Chabarovsk.

Bratislava 21. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom domácom zápase KHL s Viťazom Podoľsk 4:5 po predĺžení. V tabuľke Západnej konferencie tak zostávajú na 12. mieste, s trojbodovou stratou práve na Podoľsk.

Domáci viedli po prvej tretine po dvoch góloch Zacha Boychuka a jednom Mareka Viedenského 3:1, Podoľsk však v druhom dejstve vyrovnal, v treťom išiel do vedenia a domáci vyrovnali v poslednej minúte riadneho hracieho času vďaka Michalovi Řepíkovi. V predĺženi ale rozhodol Chorvát Borna Rendulič.

Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk 4:5 pp (3:1, 0:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 6. Viedenský (Kašpar, Řepík), 13. Boychuk (Ebert, Sersen), 20. Boychuk (Genoway, Mikúš), 60. Řepík (Réway) - 15. Siomin (Kopejkin, Katičev), 28. Nikulin (Afinogenov), 37. Švec-Rogovoj, 53. Kopejkin (Lazarev, Nikulin), 63. Rendulič (Afinogenov). Rozhodovali: Gašilov, Kulakov – Deďuľa, Lazarev (všetci Rus.), vylúčení: 2:5 na 2 min., navyše Després (Slovan) 5+DKZ za hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 7669 divákov.

Slovan Bratislava: Štepánek – Ebert, Sersen, Meszároš, Bačík, Voráček, Barker, Després – Řepík, Viedenský, Kašpar – Genoway, Boychuk, Réway – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Mikúš, Hrnka, Sloboda

Viťaz Podoľsk: Karhunen (21. Saprykin) – Mozík, Golovkov, Pautov, Katičev, Gimajev, Voronkov, Lukin – Afinogenov, Nikulin, Makejev – Rendulič, Horák, Vyglazov – Lazarev, Siomin, Kopejkin – Dvurečenskij, Švec-Rogovoj, Vorošilo – Gorochov

Po opatrnom úvode prišla prvá šanca v podaní Slovana, v dobre pozícii medzi kruhmi nemieril presne Boychuk. Hostia odpovedali strelou Lazareva, ktorú vyrazil Štěpánek. V 6. minúte už ale súhra Kašpara s Viedenským priniesla prvú radosť na tribúny. Český krídelník našiel pred bránkou voľného centra a Marek Viedenský strelil deviaty gól v sezóne. Vzápätí diváci stíchli, keď strela Lukina trafila do tváre Tomáša Voráčka. Obranca Slovana sa veľkými bolesťami odobral z ľadu a do hry už nezasiahol. Slovan mal od gólu hernú prevahu, ktorú ešte viac zvýraznil v 13. minúte. Ebertovu strelu tečoval Zach Boychuk, ktorý ju vzápätí aj dorazil za chrbát Karhunena. Už o dve minúty však znížil po rýchlom protiútoku Dmitrij Siomin. Skóre úvodného dejstva však napokon stanovil opäť Boychuk, Slovan išiel do kabín s dvojgólovým náskokom.

V druhej tretine sa začalo opäť opatrne na oboch stranách, šancí bolo málo. Vyrovnaný priebeh vyjadrovali aj strely na bránku. V 28. minúte však vyšiel hosťom rýchly protiútok a Nikulin peknou strelou zápästím znížil na rozdiel gólu. Podoľsk tento zásah nenaštartoval, naopak, hráči Slovana opäť prebrali iniciatívu. Dvojgólové vedenie im mohli priniesť tri presilovky v krátkom čase, z toho jedna 20-sekundová piatich proti trom, ale Karhunen si nielenže poradil so všetkými strelami, ale naopak po hrubej chybe v obrane sa nečakane radovali hostia. Arťom Švec-Rogovoj uzavrel po rýchlom protiútoku skóre tretiny na 3:3.

Obraz hry sa v tretej tretine zmenil, hostia sa výrazne zlepšili v ofenzíve a po polovici viedli na strely 22:20. Ich zlepšený výkon im napokon priniesol ovocie v 53. minúte, keď Štěpánka prekonal Alexej Kopejkin. Hráči Slovana mali na vyrovnanie dostatok času, ale úspech im priniesla až záverečná power play. Réway našiel pred bránkou Michala Řepíka, ktorý poslal duel do predĺženia 12 sekúnd pred koncom.

V predĺžení hrali hostia presilovku, pretože na konci riadneho hracieho času dostal trest 5+DKZ Després a túto výhodu využili. Po troch minútach definitívne rozhodol Borna Rendulič.