Pozrite si dramatické pristátie lietadla na diaľnici so šťastným koncom
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Pozrite si dramatické pristátie lietadla na diaľnici so šťastným koncom

Napínavé chvíle plné strachu o život prežil pilot malého lietadla. Problémy s motorom ho prinútili pristáť na frekventovanej ceste plnej áut. Svojimi skúsenosťami zachránila život sebe a ďalšiemu mužovi.

Pilot Marc Allen Benedict sa jedného pekného dňa rozhodol vyletieť do oblakov na svojom jednomotorovom lietadle Rockwell Commander 122A. Na palube s ním sedel aj päťdesiatpäť ročný Gregory Guinee. Ich lietadlo pristálo na letisku Zephyrhills Municipal Airport, kde pristáli, občerstvili sa, nabrali palivo a vydali sa na spiatočnú let.

Nečakané prekvapenie

Počas návratu si vo vzduchu Benedict uvedomil, že sa niečo deje a motor vykazuje problémy. Jeho obavy, že sa bezpečne na plánované letisko nedopravia, rozhodli o núdzovom pristátí. Po chvíľke uvidel dlhú a rovno diaľnicu Keene Road a začal pristávať. Pilot si všimol aj dve náhodné policajné hliadky, ktoré sa na mieste nachádzali.

Riskantné pristátie zachytené na kamery

Benedict veril, že si ho prítomní policajti všimnú a obmedzia dopravu. Riskol to a začal pristávať. Všetko vyzeralo priaznivo až do momentu, kedy sa ľavé krídlo lietadla nezachytilo o strom. Lietadlo sa okamžite roztočilo a skončilo na chodníku. Muži zákona zostali prekvapení z toho, čo sa okolo nich deje, no reagovali okamžite. Zabezpečili okolie a mužom v lietadle utekali poskytnúť pomoc. Benedict aj Guinee vyviazli bez jedného jediného škrabanca. Zranenia neutrpel ani nikto iný. 

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…