SaS: Vďaka Nežnej revolúcii žijeme v slobode, bezpečí a hojnosti
TASR
TASR

SaS: Vďaka Nežnej revolúcii žijeme v slobode, bezpečí a hojnosti

Liberáli pripomínajú, že vďaka Nežnej revolúcii, ktorá mala masovú podporu obyvateľov, sme zmietli komunizmus na smetisko dejín a získali sme tak rešpekt a úctu svetovej verejnosti.

Na archívnej snímke zľava generálny manažér strany Sloboda a solidarita (SaS) Roman Foltín, podpredsedníčka SaS Jana Kissová, predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia - Ľubomír Galko a Jozef Mihál. — Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 16. novembra (TASR) - Napriek mnohým dezilúziám a sklamaniam, ktoré prišli po Nežnej revolúcii a na ktorých cudzopasili a cudzopasia populisti rôzneho razenia, žijeme v slobodných časoch, v relatívnom bezpečí a hojnosti. Uvádza sa to vo vyhlásení predsedníctva opozičnej strany SaS pri príležitosti 28. výročia Novembra '89.

"Je to vďaka Nežnej revolúcii, ktorá mala masovú podporu obyvateľov, ktorá zmietla komunizmus na smetisko dejín a ktorou sme si získali rešpekt a úctu svetovej verejnosti. Nikdy nezabudneme," odkazujú liberáli.

V stanovisku pripomínajú, že Nežná revolúcia zo 17. novembra 1989 bola dôsledkom ekonomického a morálneho úpadku komunistickej diktatúry. "Po desaťročiach útlaku boli občania na Slovensku slobodní. Mohli bez štátnych povolení cestovať do celého sveta, zakladať politické strany a vyjadrovať svoje kritické politické názory bez toho, aby prišli o zamestnanie a v krajnom prípade skončili vo väzení," tvrdí SaS.

Podľa liberálov doslova z večera na ráno začali v našej krajine fungovať slobodné médiá bez cenzúry. Po desaťročiach centrálne plánovanej ekonomiky, ktorá zrušila súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov a ktorú charakterizoval chronický nedostatok kvalitného tovaru, sa zase občanom vrátilo právo na súkromné podnikanie a začalo sa reálne dobiehanie vyspelých západných ekonomík.

"Pripomínanie si významu 17. novembra pre slobodu a demokraciu rokmi narastá, pretože do pracovného a politického života vstupujú nové generácie, ktoré nemajú osobnú skúsenosť s totalitným režimom, jeho scestnou ideológiou, lživou propagandou a krutou realitou," dodali liberáli.

Už ste čítali?

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…