Škoda, že ten náš tlak akosi vyfučal z balóna, povedal Šatan

Miroslav Šatan sa ešte nerozhodol, či ukončí svoju reprezentačnú kariéru.

HELSINKI 16. mája - Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvách sveta vo Fínsku a Švédsku Miroslav Šatan sa ešte nerozhodol, či bude pokračovať v národnom výbere.

"Necítim, že dnes potrebujem urobiť nejaké rozhodnutie o prípadnom ukončení mojej reprezentačnej kariéry," povedal po štvrtkovej helsinskej prehre Slovákov vo štvrťfinále 77. svetového šampionátu s Fínmi (3:4) skúsený 38-ročný krídelník.

Zverenci Vladimíra Vůjtka prehrávali po prvej tretine merania síl v Helsinkách už 0:3, ale dvoma gólmi v druhej dvadsaťminútovke a jedným presným zásahom na začiatku tretieho dejstva sa vrátili do hry o štokholmské semifinále.

"Keď sme prehrávali 0:3, asi nikto nečakal, že sa ešte vrátime do zápasu. Tými troma strelenými gólmi sme dokázali veľa, opäť sme bojovali o postup. Defenzívne chyby z prvej tretiny nás stáli tri inkasované góly. Chybu v obrane sme však urobili aj na konci, keď išlo o všetko. Neboli to nejaké veľké fínske akcie, ale skôr naše chyby, z ktorých domáci vyťažili góly. Sú to maličkosti, práve tie však rozhodujú v takýchto dôležitých stretnutiach. Ak by sme mali lepší začiatok a trochu lepšie hrali v defenzíve, tak sme mohli ten zápas 'urobiť'. Dostali sme sa na 3:3 a cítili sme z Fínov, že sa boja o výsledok. V tej časti duelu sme hrali dobre, ale práve to bol zlomový úsek. My sme urobili chybu a, žiaľ, dostali sme gól. Ten tlak z balóna akosi vyfučal a Fíni už boli na koni, lebo zostávalo len pár minút do konca," zhodnotil duel bývalý hráč zámorských klubov Edmonton Oilers, Buffalo Sabres, New York Islanders, Pittsburgh Penguins a Boston Bruins.

Po zákroku Zdena Cháru zo začiatku novembra minulého roku Šatan pauzoval až do polovice apríla a nad jeho štartom na MS na severe Európy dlho visel otáznik. Napokon mu však lekári dali zelenú a "tichý zabijak" doviedol s "céčkom" na hrudi Slovákov do štvrťfinále. "Bojovnosť a snaha nám nechýbali. Utvorili sme skvelú partiu, všetci sme chceli dosiahnuť čo najlepšie umiestnenie. Predšampionátový cieľ - postup do štvrťfinále - sme splnili. Dnes proti Fínom sme chceli viac, ale to sa nám, žiaľ, nepodarilo. Je to škoda, lebo všetci chalani predviedli bojovný výkon. Pre niektorých hráčov je to lekcia do budúcnosti. Chalani, ktorí budú hrať v budúcnosti štvrťfinále, majú dobrú skúsenosť. Pre mladších hokejistov je to dobrá škola," zhodnotil účinkovanie SR na šampionáte Šatan, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil v Slovane Bratislava.