Hokejistky SR zdolali v príprave dvakrát Poľsko

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. — Foto: TASR/ Oliver Ondráš

Zverenky trénerky Jenny Potterovej majú za sebou úspešný vstup do novej sezóny, keď po sobotňajšom víťazstve 2:1 nad Poľskom zdolali rovnakého súpera 5:3 aj v nedeľňajšej odvete.

Katovice 12. novembra (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia žien sa z poľských Katovíc vracia s dvomi víťazstvami. Zverenky trénerky Jenny Potterovej majú za sebou úspešný vstup do novej sezóny, keď po sobotňajšom víťazstve 2:1 nad Poľskom zdolali rovnakého súpera 5:3 aj v nedeľňajšej odvete.

Poľsko – Slovensko 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Góly: 11. Cyganová (Wieczoreková), 27. Chrapeková (Późniewská, Czarencká), 56. Czarnecká (Laskawská, Późniewská) – 20. Novotná, 29. Obercianová (Maskaľová), 47. Klimašová (Košecká, Čurmová), 48. Halušková (Záborská, Maskaľová), 53. Maskaľová (Čurmová, Drábeková). Vylúčenia 5:6 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Zostava SR: Lettrichová – Čurmová, Drábeková, Vargová, Žitňanská, Kučerková, Gaborčíková, Dzurinová, Borovská – Halušková, Maskaľová, Záborská – Klimašová, Košecká, Korenková – Obercianová, Novotná, Novotná – Gorecká, Gauríková, Horváthová.

Jenny Potterová, trénerka SR: "V prvých dvoch tretinách sme sa pomaly rozbiehali, no po pohovore v kabíne sme do tretej tretiny vybehli. Poslednú dvadsaťminútovku sme vyhrali, strelili sme tiež pekné góly. Samozrejme, stále sú nejaké veci, na ktorých musíme zapracovať, celkovo však je veľmi príjemné odchádzať z Poľska s dvomi víťazstvami."