Oscarový Christoph Waltz si zahrá v trileri Candy Store
SITA
SITA

Oscarový Christoph Waltz si zahrá v trileri Candy Store

Film bude rozprávať príbeh bývalého súkromného detektíva (Jason Clarke), ktorý zistí, že hneď za jeho domom sídli globálna zločinecká organizácia.

BRATISLAVA 15. mája - Rakúsko-nemecký herec Christoph Waltz si zahrá v akčnom trileri Candy Store režiséra Stephena Gaghana.

V snímke, za ktorou stoja spoločnosti Good Universe a Lionsgate, sa predstaví aj Robert De Niro a tiež Jason Clarke a Omar Sy. Film bude rozprávať príbeh bývalého súkromného detektíva (Clarke), ktorý zistí, že hneď za jeho domom sídli globálna zločinecká organizácia. Spojí sa so zdiskreditovaným miestnym policajtom (De Niro), aby sa dostal k šéfovi medzinárodného obchodu s bielym mäsom (Sy), consiglieremu zo studenej vojny (Waltz) a krásnej žene.

Napokon prídu na to, že sa chystá odpálenie atómovej bomby priamo pod Manhattanom. Gaghan, ktorý má na konte filmy Opustená (2002) a Syriana (2005), bude film režírovať, spoluprodukovať a spolu so Shannon Burke napíše aj scenár.

Päťdesiatšesťročný Christoph Waltz sa preslávil vďaka snímke Nehanební bastardi (2009) v réžii Quentina Tarantina, kde si zahral zákerného, inteligentného a rafinovaného príslušníka SS Hansa Landu, známeho tiež ako "Lovec židov".

Christoph Waltz

Za svoj výkon získal množstvo cien, medzi ktorými nechýbalo ocenenie pre najlepšieho herca na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes, BAFTA, Zlatý glóbus, Screen Actors Guild Award a Oscar. Ako povedal Tarantino, Waltz bol pre jeho film kľúčový. "Keby som nenašiel niekoho takého dobrého ako je Christoph, možno by som nenakrútil Nehanebných bastardov," vyhlásil.

Po tomto úspechu sa Waltzovi hrnuli ďalšie ponuky a objavil sa v snímkach ako The Green Hornet (2011), Traja mušketieri (2011), Voda pre slony (2011) či Carnage (2011). Koncom roka 2012 mal premiéru western Divoký Django (2012), ktorý je jeho ďalšou spoluprácou s Quentinom Tarantinom.

Za stvárnenie postavy Kinga Schultza v tejto snímke získal už druhého Oscara a tiež ďalší Zlatý glóbus a cenu BAFTA. Najbližšie sa Waltz predstaví vo filme The Zero Theorem režiséra Terryho Gilliama.

Informácie pochádzajú z webstránky hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…