Oscarový Christoph Waltz si zahrá v trileri Candy Store
SITA
SITA

Oscarový Christoph Waltz si zahrá v trileri Candy Store

Film bude rozprávať príbeh bývalého súkromného detektíva (Jason Clarke), ktorý zistí, že hneď za jeho domom sídli globálna zločinecká organizácia.

BRATISLAVA 15. mája - Rakúsko-nemecký herec Christoph Waltz si zahrá v akčnom trileri Candy Store režiséra Stephena Gaghana.

V snímke, za ktorou stoja spoločnosti Good Universe a Lionsgate, sa predstaví aj Robert De Niro a tiež Jason Clarke a Omar Sy. Film bude rozprávať príbeh bývalého súkromného detektíva (Clarke), ktorý zistí, že hneď za jeho domom sídli globálna zločinecká organizácia. Spojí sa so zdiskreditovaným miestnym policajtom (De Niro), aby sa dostal k šéfovi medzinárodného obchodu s bielym mäsom (Sy), consiglieremu zo studenej vojny (Waltz) a krásnej žene.

Napokon prídu na to, že sa chystá odpálenie atómovej bomby priamo pod Manhattanom. Gaghan, ktorý má na konte filmy Opustená (2002) a Syriana (2005), bude film režírovať, spoluprodukovať a spolu so Shannon Burke napíše aj scenár.

Päťdesiatšesťročný Christoph Waltz sa preslávil vďaka snímke Nehanební bastardi (2009) v réžii Quentina Tarantina, kde si zahral zákerného, inteligentného a rafinovaného príslušníka SS Hansa Landu, známeho tiež ako "Lovec židov".

Christoph Waltz

Za svoj výkon získal množstvo cien, medzi ktorými nechýbalo ocenenie pre najlepšieho herca na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes, BAFTA, Zlatý glóbus, Screen Actors Guild Award a Oscar. Ako povedal Tarantino, Waltz bol pre jeho film kľúčový. "Keby som nenašiel niekoho takého dobrého ako je Christoph, možno by som nenakrútil Nehanebných bastardov," vyhlásil.

Po tomto úspechu sa Waltzovi hrnuli ďalšie ponuky a objavil sa v snímkach ako The Green Hornet (2011), Traja mušketieri (2011), Voda pre slony (2011) či Carnage (2011). Koncom roka 2012 mal premiéru western Divoký Django (2012), ktorý je jeho ďalšou spoluprácou s Quentinom Tarantinom.

Za stvárnenie postavy Kinga Schultza v tejto snímke získal už druhého Oscara a tiež ďalší Zlatý glóbus a cenu BAFTA. Najbližšie sa Waltz predstaví vo filme The Zero Theorem režiséra Terryho Gilliama.

Informácie pochádzajú z webstránky hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…