Marcinko prispel gólom k postupu Třinca do štvrťfinále Ligy majstrov

Na snímke slovenský hokejový útočník Tomáš Marcinko
Na snímke slovenský hokejový útočník Tomáš Marcinko — Foto: TASR/Martin Baumann

Medzi najlepšiu osmičku sa prebojoval aj JYP Jyväskylä s Michelom Miklíkom.

Bratislava 7. novembra (TASR) - Slovenský útočník Tomáš Marcinko prispel gólom k postupu hokejistov HC Oceláři Třinec do štvrťfinále Ligy majstrov. Český klub zdolal v utorkovej osemfinálovej odvete pred vlastnými fanúšikmi Malmö Redhawks 2:1, rovnakým pomerom vyhral aj v prvom súboji na ľade švédskeho tímu.

Marcinko poslal svoje mužstvo do vedenia v 7. minúte, duel zdramatizoval necelé štyri minúty pred koncom Bryggman, no Třinec si nenechal postup ujsť, keď 18 sekúnd pred koncom skóroval do prázdnej bránky pri súperovej neúspešnej power play Cienciala. Z postupu "oceliarov" sa tešil aj Marcinkov krajan Vladimír Dravecký.

Medzi najlepšiu osmičku sa prebojoval aj JYP Jyväskylä s Michelom Miklíkom, ktorému na postup stačila aj tesná prehra 2:3 na ľade rivala z fínskej Liigy Tappary Tampere. V prvom osemfinálovom zápase totiž JYP vyhral o dva góly 3:1. Tappare nepomohla ani asistencia ďalšieho slovenského krídelníka Tomáša Záborského.

odvety osemfinále hokejovej Ligy majstrov:

Tappara Tampere - JYP Jyväskylä 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 4. Kuusela (ZÁBORSKÝ), 50. Järvinen, 55. Peltola – 23. Suomela, 35. Kalteva

/prvý zápas 1:3, do štvrťfinále postúpil JYP/

HC Oceláři Třinec - Malmö Redhawks 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 7. MARCINKO, 60. Cienciala – 57. Bryggman

/prvý zápas 2:1, do štvrťfinále postúpil Třinec/