Pán času bude pokračovať ôsmou sezónou
SITA
SITA

Pán času bude pokračovať ôsmou sezónou

Hlavný scenárista Steven Moffat v rozhovore zdôraznil, že fanúšikovia nemajú dôvod pochybovať, pretože "ôsma séria je rozhodne a definitívne potvrdená".

BRATISLAVA 13. mája - Seriál Pán času, známy aj pod originálnym názvom Doctor Who, bude pokračovať ôsmou sezónou.

Na červenom koberci pred nedeľným odovzdávaním televíznych cien Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA) v londýnskej Royal Festival Hall to prezradil Steven Moffat.

Hlavný scenárista modernej verzie kultového sci-fi v rozhovore niekoľkokrát zdôraznil, že fanúšikovia nemajú dôvod pochybovať, pretože "ôsma séria je rozhodne a definitívne potvrdená". Ako dodal, v súčasnosti práve ona zaberá väčšinu jeho času.

V sobotu 18. mája sa na televízne obrazovky dostane posledná časť siedmej sezóny, ktorá je mimoriadne očakávaná, pretože sám Moffat skonštatoval, že sa po nej seriál navždy zmení.

"Je plná prekvapení a otázok, na ktoré Who nikdy nedal odpovede, vrátane Doktorovho najväčšieho tajomstva," prezradil s tým, že diváci a diváčky sa dozvedia aj to, prečo je jeho súčasná spoločníčka Clara (Jenna-Louise Coleman) taká výnimočná a čaká ich prekvapenie, ktoré podľa neho zatiaľ ešte nikto neuhádol. Na epizódu by mal dejovo priamo nadviazať špeciál k 50. výročiu, ktorého vysielanie je naplánované na 23. novembra. Ôsma sezóna by mala následne odštartovať tradičným vianočným špeciálom.

Hlavnou postavou seriálu je excentrický humanoidný mimozemšťan, ktorý si hovorí Doktor a cestuje priestorom i časom v lodi zvanej TARDIS. Tá zvonku vyzerá ako stará modrá policajná búdka, ale vnútri je obrovská. Na cestách sa k nemu často pridávajú rôzni ľudia alebo ďalší mimozemšťania a spoločne zachraňujú Zem i vesmír.

Seriál vysielali najprv v rokoch 1963 až 1989, no celosvetový fenomén sa z neho stal až po štarte modernej verzie v roku 2005. Doktora hral vtedy už deviaty herec Christopher Eccleston. Zmeny hercov tvorcovia vysvetlili tým, že Doktor sa s každým úmrtím regeneruje do nového tela. Vďaka novému seriálu sa preslávil aj spomínaný Steven Moffat, ktorý spolupracoval napríklad na scenári animovaného dobrodružného filmu Tintinove dobrodružstvá (2011) a postaral sa tiež o mimoriadne úspešné nové televízne spracovanie príbehov Sherlocka Holmesa s jednoduchým názvom Sherlock (2010). Svetoznámym sa tiež stal predstaviteľ 10. Doktora z rokov 2005 až 2010 David Tennant. Aktuálnym 11. Doktorom je anglický herec Matt Smith.

V USA sa pritom distribútorovi podaril pomerne veľký prešľap, keď fanúšikom, ktorí si predobjednali druhú polovicu siedmej sezóny na Blu-ray diskoch, prišli balíčky skôr, ako sa do vysielania dostali posledné dve epizódy. Tvorcovia seriálu i manažér značky BBC zodpovedný za Pána času Edward Russell okamžite reagovali na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter prosbami, aby tí, ktorí mali možnosť vidieť očakávané vyvrcholenie aktuálnej sezóny, ostatným nepokazili prekvapenie a nechali si všetko zatiaľ pre seba. Ak dokážu udržať tajomstvo, sľúbili im dokonca odmenu. "Steven Moffat sľúbil, že ak fanúšikovia pomôžu udržať tajomstvo finále, zverejníme hneď po epizóde špeciálne video s Mattom a Davidom," napísali na oficiálne konto seriálu s odkazom na predstaviteľov 10. a 11. Doktora.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…