Nový trik zlodejov, ako ukradnúť auto! Tento trik vás zaručene ochráni
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Nový trik zlodejov, ako ukradnúť auto! Tento trik vás zaručene ochráni

Automobilky majú veľký problém. Nedokážu držať krok s rozvojom informačných technológií a tak ľudia prichádzajú o svojich tátošov. Zlodeji sú totiž poriadne vynaliezaví a stačí im pár sekúnd. Poznáme triky, ktoré vaše auto ochránia.

— Foto: Repro foto YouTube

Nie je novinkou, že sa autá na Slovensku kradnú vo veľkom. Šikovným zlodejom stačí naozaj chvíľka a vaše auto má v priebehu pár sekúnd nového majiteľa. Automobilky práve kvôli tomuto čelia už roky tvrdej kritike. Nedržia totiž krok s rozvojom informačných technológií a ich systémy nezodpovedajú bezpečnostným štandardom. Najhoršie sú na tom azda bezkľúčové systémy.

Za pár eur niekoľko tisícové auto

Áno je to presne tak. Zlodejom stačí pár eur na potrebné vybavenie. Poľskí novinári ako dôkaz natočili video, ktoré odhaľuje nedokonalosť bezkľúčového systému. V princípe ide o veľmi jednoduchý úkon. Krádež si však vyžaduje tím aspoň dvoch až troch osôb. Jeden z nich sa so zosilňovačom priblíži do blízkosti kľúča, zosilní signál, ktorý následne putuje do prijímača v ochrannej zóne vozidla, druhý zlodej nachádzajúci sa pri aute, už len bez problémov otvorí, nasadne a odíde. Majiteľovi, ktorý sa vráti k svojmu odparkovanému tátošovi zostávajú už len oči pre plač. Je teda úplne jedno, či sedíte v kaviarni alebo si odložíte kľúče v blízkosti vchodových dverí u vás doma.

Triky, ktoré pomôžu

Vodiči nemusia zúfať. Existuje viacero trikov, ako svoje auto ochrániť. Treba však podotknúť, že tak ako všetko, aj toto má svoju daň. Konkrétne ide o komfort spojený s bezkľúčovým systémom. Do auta je možné si nechať pridať mechanický prvok, ktorý je síce drahší a komplikovanejší, no v mnohých prípadoch stojí zato.

Na našom trhu je možné si zvoliť systém, ktorý kombinuje mechanické a elektronické zabezpečenie pripojené priamo na elektroniku vozidla. V tomto prípade by zlodejovi nestačila jednoduchá technika a pár sekúnd, potreboval by rovno odťahovú službu. Je treba vedieť aj to, že zlodeji nemajú veľa času a zdržiavať sa pri lepšie zabezpečenom aute sa im nevypláca. Vaše auto tak radšej obídu a vyhliadnu si podobné s továrenským zabezpečením, ktoré jednoducho a rýchlo prekonajú.  

Už ste čítali?

Slovenská doktorandka prišla s objavom, ktorý využijú lekári…

Mladá doktorandka predstavuje nádej pre množstvo pacientov s týmto obzvlášť…

Slovák vyvinul softvér, ktorý predpovedá rozhodnutia súdu lepšie…

Systém dokáže nájsť faktory, o ktorých dôležitosti…

České študentky porazili Harvard v právnickej súťaži. Pomohlo…

Karlova univerzita v Prahe oslavuje výnimočný úspech. Tím jej…

Rozmýšľal o odchode zo Slovenska, ale povedal si, že radšej…

Slovenské Fusakle sú ponožky, ktoré budete hrdo ukazovať na každej návšteve.…