Mladý Košičan má prácu, ktorú by mu mnohí závideli. Trénuje tie najväčšie hollywoodske hviezdy
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Mladý Košičan má prácu, ktorú by mu mnohí závideli. Trénuje tie najväčšie hollywoodske hviezdy

Mnoho ľudí by sa chcelo aspoň raz za život stretnúť so svojim hereckým idolom. Košičanovi Richardovi sa to podarilo. Po tvrdej drine mu jeho život ponúkol obrovskú príležitosť. Stal sa z neho osobný tréner svetoznámych filmových hviezd.

Richard Tóth s Victorom Rasukom — Foto: Archív RT

Košice 25. októbra - Richard Tóth už od malička túžil po úspešnej kariére športovca. Košičan preto vyštudoval Osemročné športové gymnázium v Košiciach, kde sa ako sám priznal prevažne venoval atletike. Aj keď tvrdo drel, profesionálnym športovcom sa nestal. „Nejak mi to nevyšlo, a tak som pred ôsmimi rokmi zbalil kufre a odišiel do Anglicka, ako mnoho iných Slovákov,“ prezradil pre portál kosicednes.sk.

Richardov plán bol jasný

Do Anglicka odišiel s tým, že si chce urobiť trénerský kurz a venovať sa športu naplno. Nič však nedostal zadarmo. Študoval na univerzite v juhozápadnom anglickom mestečku Bath, kde sa mu podarilo získať trénerskú kvalifikáciu. Na splnenie tohto sna však boli potrebné financie, tie si popri štúdiu zarábal ako barman.

Osudové zamestnanie

Po dokončení univerzity a získaní kvalifikácie sa zamestnal v posilňovni prestížneho hotela Soho House. „Je to sieť hotelov, reštaurácií a barov po celom svete. Prevažne slúži slávnym a bohatým ľuďom zo zábavného priemyslu.“ Jeho klientom sa stal filmový producent, ktorý ho zoznámil s prvou filmovou hviezdou Aaronom Taylorom-Johnsonom.

Richard s Dakotou Johnson Foto: Archív RT

Kto videl film Kick-Ass vie, že prvý diel zožal veľký úspech. Začalo sa teda natáčanie druhého a Aaron v ňom získal jednu z hlavných úloh. Richard sa stal jeho osobným trénerom a fyzicky ho pripravoval na natáčanie. „Aby herci zvládli takú rolu, musia mať veľmi dobrú kondičku. Mali sme veľa práce, pretože Aaron predtým nikdy nebol v posilňovni,“ vysvetlil Richard.

Z klienta sa stal dobrý priateľ

Aaron po nejakej dobe dostal ďalšiu hereckú ponuku. Mal byť obsadený do hlavnej úlohy vo filme Godzilla a hneď nato vo filme Avengers 2. Godzilla sa natáčala v Kanade, a tak sa herec musel na čas presťahovať. Vtedy prišla nečakaná prosba na Richarda. Aaron totiž chcel, aby jeho osobný tréner cestoval s ním. Richard vedel, že takáto ponuka sa neopakuje a najmä neodmieta. Zbalil seba a svoju manželku a presťahovali sa. Štyri roky žili v jednej domácnosti spolu s Aaronovou rodinou. Po natáčaní Godzilly sa spoločne sťahovali ďalej, tentokrát do Los Angeles. Za tie roky sa z nich stali veľmi dobrí priatelia.

S Aaronom Taylorom-Johnsonom Foto: Archív RT

Richardove hviezdne trénerstvo sa tu ale len začína. Vďaka Aaronovej manželke Sam, ktorá režírovala erotický film Päťdesiat odtieňov sivej sa dostal k hlavným hrdinom, Dakote Johnsonovej a Jamiemu Dornanovi. Keď ho oslovili, aby sa o ich kondičku a výzor postaral, nedokázal odmietnuť.

Rozdiel medzi hercami robia aj ich maniere. Aaron je podľa slov osobného trénera skvelý človek, ktorý nikdy nedával pocítiť, že by bol niečo viac. Podobne vnímal aj Jamieho Dornana. U Dakoty to však bolo iné, keďže pochádza z hereckej rodiny. „Nepovedal by som, že je povýšenecká, sme predsa kamaráti, ale vidno, že vyrastala medzi celebritami. Je si vedomá toho, kto je, odkiaľ pochádza a čo robí.“

Normálny život by chcelo mnoho hercov

Sú slávni, ľudia ich milujú a na každom kroku ich prenasledujú paparazzi. To je život hollywoodských hercov. „Pokiaľ ja viem, každá jedna celebrita by chcela viesť normálny život,“ podotkol Richard. Množstvo z nich tlak verejnosti a médií nezvládnu a uchýlia sa k drogám. Či už ide o ľahké, tvrdé drogy alebo alkohol, jednoducho sa to nachádza všade a mnohí neodolajú. Jeho klienti sa tomuto štýlu života vraj našťastie vyhýbajú.

Elizabeth Olsenová a  Matt Lucas Foto: Archív RT

Život chalana z Košíc

V súčasnosti Richard trénuje podnikateľov a, samozrejme, aj filmové hviezdy. Medzi jeho klientov patrí herečka Elizabeth Olsenová, či britský komik Matta Lucasa. Niekedy sa v Richardovej hlave objavia otázky, ako je to možné a ako sa vlastne ocitol vo svete celebrít. Treba uznať, že šikovnosť a šťastie v živote mal. Podľa jeho slov ale stále stojí nohami pevne na zemi. „Pravdu povediac, beriem to ako normálnu prácu. Má to však jeden bonus. Pracujem so zaujímavými ľudmi vo filmovom svete. Svoje zamestnanie by som nemenil. Milujem svoju prácu a život tu je predsa o niečo ľahší,“ uzavrel Košičan.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…