Lampard rozhodol o výhre Chelsea a prekonal rekord

V Premier League sa hralo v sobotu iba jedno stretnutie, v ktorom Aston Villa prehrala s "The Blues".

BIRMINGHAM 11. mája - Stredopoliar Frank Lampard prekonal v sobotu rekord v počte strelených gólov za anglický futbalový klub FC Chelsea.

Reprezentant "Albiónu" dvakrát skóroval v sobotňajšom stretnutí 37. kola Premier League na ihrisku Aston Villy, v 61. min vyrovnal na 1:1 a dve minúty pred koncom riadneho hracieho času uzavrel gólový účet na 2:1 pre hostí.

Celkovo už dosiahol za "The Blues" 203 presných zásahov vo všetkých súťažiach. O jeden gól menej má na konte Bobby Tambling, ten prekonával brankárov v drese Londýnčanov rokoch 1959 - 1970.

"Je skvelé, že som dosiahol túto métu práve v takomto dôležitom stretnutí," povedal po skončení zápasu Lampard pre televíznu stanicu Sky Sports. "Ľudia hovorili veľa o rekorde. S oslavami to však nechcem prehnať. Bobby má v poslednom čase zdravotné problémy a ja chcem aj týmto spôsobom preukázať úctu tomuto veľkému hráčovi," dodal anglický reprezentant.

V 72. minúte opustil ihrisko na nosidlách obranca a kapitán Londýnčanov John Terry po zrážke v pokutovom území Aston Villy. Kormidelník "The Blues" Rafael Benítez povedal, že Terry má poranený členok, rozsah zranenia určí až ďalšie vyšetrenie.

Futbalisti FC Chelsea si ziskom troch bodov upevnili tretiu pozíciu v tabuľke pred dvojicou londýnskych prenasledovateľov - FC Arsenal a Tottenham Hotspur, "kanonieri" aj "kohúti" odohrali o jeden zápas menej ako Benítezovi zverenci. Aston Villa figuruje v tabuľkovom poradí na trinástom mieste a dosiaľ nemá istotu príslušnosti v najvyššej ligovej súťaži v Anglicku aj pre ročník 2013/2014.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia 37. kola Premier League:

Aston Villa - Chelsea 1:2 (1:0)

Góly: 15. Benteke - 61. a 88. Lampard, ČK: 58. Benteke (Aston Villa) - 45. Ramires (Chelsea)