Má iba 24 rokov, no už dvakrát prekonala rakovinu. Zamestnala sa v nemocnici, aby pomohla iným
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Má iba 24 rokov, no už dvakrát prekonala rakovinu. Zamestnala sa v nemocnici, aby pomohla iným

Dvakrát musela bojovať o svoj život s rakovinou, no podarilo sa jej zákernú chorobu premôcť. Teraz dáva nádej iným pacientom s podobným údelom.

ATLANTA 12. októbra - To, čím si prešla táto mladá dievčina za svoj mladý život, si je ťažké vôbec predstaviť. Keď mala Montana Brownová iba dva roky, lekári jej prvýkrát diagnostikovali rakovinu. Tam sa však jej boj s touto chorobou ešte len začal.

Rakovina jej nedala pokoj

Ako malému dievčatku u nej našli ojedinelý zhubný nádor rabdomyosarkóm, ktorý napáda najmä svaly a kosti. Keby však nemala z tohto obdobia fotografie z nemocnice, na to, že niekedy chodila na chemoterapie, by si ani nespomenula. Úspešne sa jej podarilo vyliečiť, no rakovina ju nenechala na pokoji a keď mala Montana 15 rokov, ozvala sa opäť.

Tínedžerka snívala o športovej kariére. Aktívne sa venovala gymnastike a roztlieskavaniu, to sa však razom zmenilo, keď musela znova podstupovať liečbu. Dnes má 24 rokov a môže sa pochváliť niečím celkom unikátnym. Rakovinu sa jej totiž podarilo poraziť rovno dvakrát.

Do nemocnice sa vrátila, no nie ako pacientka

Keď jej bolo najťažšie, zo všetkého najviac čerpala silu z prístupu nemocničného personálu. Zdravotné sestry boli natoľko láskavé, že niekedy aj zabudla, že bojuje o život. Práve v tom čase si zaumienila, že aj ona chce pomáhať deťom s podobnou diagnózou tak, ako ony pomáhali jej. Ani po rokoch sa svojho sna nevzdala. Šla študovať na zdravotnú školu a po rokoch sa vrátila do nemocnice, no nie ako pacientka, ale už ako zamestnankyňa. Stala sa totiž sestričkou na detskej onkológii Cancer Center AFLAC v Atlante.

Ako bývalá pacientka má s chorobou bohaté skúsenosti, a tak sama veľmi dobre vie, aké dôležité je mať v takýchto chvíľach pri sebe dobrosrdečných a láskavých ľudí. „Tiež viem, čo tieto deti prežívajú, a môžem im v mnohom pomôcť,“ prezradila pre Abc News.

Keďže sa už dvakrát vyliečila z rakoviny, veľmi dúfa, že už sa na onkologickom oddelení nikdy neocitne ako pacientka. Teraz všetku energiu venuje tým, ktorí s chorobou zápasia, aby im čo najviac pomohla a dodala nádej.

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…