Príbeh psíka a mačky pripomína Rómea a Júliu. Nešťastnú lásku zachránil až susedov list
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Príbeh psíka a mačky pripomína Rómea a Júliu. Nešťastnú lásku zachránil až susedov list

Psík začal byť zo dňa na deň smutnejší. Keď majiteľ zistil, čo je vo veci, rýchlo napísal susedovi list.

Ilustračné foto — Foto: Koláž DN/Facebook

SAN JOSÉ 12. októbra - Majiteľ si všimol, že od istého dňa jeho pes neustále smutne hľadel z okna. Keď prišiel na to, „odkiaľ vietor fúka“ a čo spôsobuje jeho depresiu, bez váhania napísal susedovi list.

Zamilovaný až po uši

Príbehov, ktoré pripomínajú Rómea a Júliu, sa vo svete deje neúrekom, málokedy sú však zo zvieracej ríše. A hoci znie tento príbeh úplne bizarne, dojíma všetkých ľudí, ktorí sa s ním stretnú.

Prečítajte si úryvok z listu, ktorý sused poslal do bytu oproti, a všetko vám ihneď bude dávať zmysel. Nebude sa vám chcieť veriť, že sa takéto niečo naozaj deje.

„Drahý sused, bude sa vám to zdať smiešne, ale myslel som si, že by ste mali vedieť, môj pes je šialene zamilovaný do vašej mačky a trvá to už asi 6 mesiacov,“ začal vysvetľovať situáciu, ktorá nastala.

Psík bol evidentne zaľúbený až po uši, pretože najmenej trikrát denne hľadel do okna susedov bývajúcich oproti, aby mačku videl. Potom sa však stalo niečo, z čoho začal byť viditeľne nešťastný. Sused umiestnil na parapetnú dosku okna kvety, takže tam už mačka nemohla sedávať. Psík však dennodenne s nádejou hľadel do okna, či ju predsa len neuvidí. Nešťastnej láske chcel teda jeho majiteľ pomôcť.

„Teraz, keď tam máte rastliny v črepníkoch, má zlomené srdce. Ale neprestáva hľadať vašu mačku. Nemohli by ste svoje rastliny premiestniť do iného okna?“ opýtal sa s nádejou sused, ktorý na konci listu podpísal nielen seba, ale aj psa, ktorý zbožňuje mačku z bytu oproti nim.

Čoskoro prišla odpoveď

Po tom, ako sa na Facebooku objavil tento list, ľudia boli zvedaví, či mal tento príbeh šťastný koniec. Odpoveď od susedov však na seba nenechala dlho čakať a aj na Facebooku sa objavilo pokračovanie príbehu v podobe tejto fotografie. Kvety z okna susedia premiestnili na iné miesto a v okne nechali romantický odkaz: „Pre pravú lásku“. Odvtedy môže mačka zase sedávať za oknom a psík opäť pookrial.

Mačka opäť sedáva v okne, takže sa zamilovaný psík definitívne zbavil depresie.
Mačka opäť sedáva v okne, takže sa zamilovaný psík definitívne zbavil depresie. Foto: Facebook/OllieFarmer

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…