Renault založil start-up pre vývoj smart nabíjacích technológií
TASR
TASR

Renault založil start-up pre vývoj smart nabíjacích technológií

Jej úlohou je pomôcť Renaultu pri vývoji a investovaní do interakcie medzi elektrickými vozidlami a inteligentnými nabíjacími technológiami.

Elektromobil. Ilustračná snímka. — Foto: TASR/AP

Paríž 9. októbra (TASR) - Francúzska automobilka Renault vytvorila novú dcérsku spoločnosť, ktorá jej má pomôcť preniknúť do odvetvia moderných elektrických sietí. Tie sú totiž základom pre rozšírenie výroby elektromobilov. Uviedlo to dnes vedenie firmy.

Nová dcérska firma Renault Energy Services bude fungovať podobne ako tzv. start-upy. Jej úlohou je pomôcť Renaultu pri vývoji a investovaní do interakcie medzi elektrickými vozidlami a inteligentnými nabíjacími technológiami. Cieľom Renaultu je umožniť nabíjanie elektrických vozidiel v čase, keď sú dodávky elektriny vysoké a spotreba nízka a spätný návrat elektriny do siete, keď je dopyt najvyšší. Podľa Renaultu táto technológia by mohla pomôcť dosiahnuť čo najefektívnejšie využívanie elektrickej energie a súčasné znížiť náklady.

Investovanie do nových odvetí podnikania pomôže automobilke Renault zvýšiť svoj podiel na trhu s elektrickými vozidlami v Európe, povedal Gilles Normand, viceprezident divízie elektromobilov.

Renault minulý týždeň oznámil, že chce, aby do roku 2022 polovica modelov z jeho produkcie boli buď elektromobily, alebo hybridné vozidlá.

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…