Španieli po jedenásty raz za sebou na MS. V šatni sme všetci spievali a tancovali, uviedol nadšený tréner
TASR
TASR

Španieli po jedenásty raz za sebou na MS. V šatni sme všetci spievali a tancovali, uviedol nadšený tréner

Ten pochválil aj domácich fanúšikov na štadióne Rica Peréza v Alicante, pretože sa sústredili iba na futbal.

Futbalisti Španielska sa stali jedenástym účastníkom budúcoročných majstrovstiev sveta v Rusku. 7. október 2017, Alicante. — Foto: TASR/AP

Alicante 7. októbra (TASR) – Futbalisti Španielska sa víťazstvom 3:0 v piatkovom zápase nad Albánskom stali jedenástym účastníkom budúcoročných majstrovstiev sveta v Rusku. Toto číslo má s "La Roja" ešte jednu súvislosť, na svetový šampionát sa totiž prebojovala po jedenásty raz za sebou.

"V šatni sme všetci spievali a tancovali," povedal pre španielske médiá tréner Julen Lopetegui. Ten pochválil aj domácich fanúšikov na štadióne Rica Peréza v Alicante, pretože sa sústredili iba na futbal.

Obranca Piqué podporil referendum v Katalánsku

Po nedávnych protestoch v Katalánsku, ktoré sa roky snaží o nezávislosť, si násilnosti vyžiadali niekoľko zranených. Gerard Piqué sa po nich verejne postavil na stranu katalánskeho ľudu. Obranca FC Barcelona to však v reprezentácii nemal jednoduché ani po mnohých negatívnych vyhláseniach na adresu Realu Madrid. V Alicante sa na jeho adresu pri predstavovaní ozval piskot, ale ten sa miešal s potleskom.

"Verejnosť sa sústredila na pozitíva, čo je dobré. Šport by mal túto krajinu spojiť," vyhlásil Lopetegui. Piqué dostal v 60. minúte žltú kartu a bude chýbať v poslednom zápase v Izraeli. Spoluhráči v národnom mužstve si ho zastali. "Futbal sa by sa nemal miešať s politikou. Gerard je v tíme 15 rokov a ukázal odhodlanosť vždy pomôcť Španielsku. Ľudia si, samozrejme, môžu povedať svoj názor, je to ich právo," povedal strelec jedného z troch gólov Isco.

"Barca" splnila cieľ

Favorit rozhodol o víťazstve už v prvom polčase, v ktorom strelil všetky tri góly. "Prvá polhodina bola z našej strany výborná, no potom sa mi to už nepáčilo. Stratili sme kontrolu nad zápasom," skonštatoval Lopetegui, ktorý vzápätí poďakoval všetkým hráčom: "Splnili sme cieľ a to je hlavné. Čaká na nás však ešte jeden zápas. Dnes môžeme oslavovať, ale zajtra sa už musíme sústrediť na Izrael."

Španielsko by de facto postúpilo aj za predpokladu, že by Taliansko doma zvíťazilo nad Macedónskom, pretože má vysoko aktívne skóre +33, zatiaľ čo "Squadra azzura" +12. V Turíne sa však zrodila remíza 1:1 a to dalo Španielom postupovú pečať.

Výhra nad Talianmi ako zlomový bod

"Žiaľ, zápas v Španielsku nahlodal našu psychiku a s Macedónskom sme sa iba trápili. Musíme sa pozviechať a ukázať charakter," vyhlásil pre talianske médiá brankár Gianluigi Buffon.

V septembrovom vzájomnom zápase favoritov skupiny zvíťazili Španieli nad Talianmi 3:0, čo bol podľa Buffona zlomový moment. Taliani skončia v G-skupina s určitosťou na druhom mieste, nemajú ešte matematickú definitívu baráže. Vlastnými silami na ňu potrebujú bod z pondelňajšieho stretnutia v Albánku, no môžu sa jej dočkať už v sobotu, pokiaľ Bosna a Hercegovina nezdolá Belgicko.

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…