Cibulková ani Hantuchová neprešli cez prvé kolo štvorhry

Výsledky štvorhry slovenských tenistiek na turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open v španielskom Madride.

MADRID 6. mája - Slovenská tenistka Dominika Cibulková a 36-ročná Američanka s juhoafrickým pôvodom a minulosťou jednotky deblového renkingu Liezel Huberová prehrali v pondelňajšom zápase 1. kola štvorhry na turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open v španielskom Madride s takisto nenasadeným rusko-talianskym párom Svetlana Kuznecovová, Flavia Pennettová za 96 minút tesne 3:6, 7:5, 6:10 (zápasový tajbrejk).

Zdolané klesli v rozuzlení na 0:3 a neskôr síce znížili z 1:5 na 4:5, ale potom prehrali obe svoje podania a už zostali pozadu. Od skóre 6:8 nezískali ani loptičku. Pätnástka singlového svetového rebríčka Cibulková si teda nedodala darček k svojím 24. narodeninám, ktoré oslavuje v tento deň.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a domáca hráčka Anabel Medinová-Garriguesová prehrali s päťkami miestnej deblovej súťaže, Američankou Bethanie Mattekovou-Sandsovou a Indkou Saniou Mirzovou, za 106 minút tesne 6:7 (3), 6:4, 4:10 (zápasový tajbrejk).

Napokon sa im vypomstilo, že v prvom sete si tri razy neudržali servis vrátane dvoch podávaní na zisk tejto časti. V supertajbrejku bolo kľúčové odskočenie súperiek z 3:2 na 6:2, od stavu 6:3 si Matteková-Sandsová s Mirzovou pripísali znova tri loptičky za sebou a potom zužitkovali druhý mečbal.

Štvorhra - 1. kolo:

Svetlana Kuznecovová, Flavia Pennettová (Rus./Tal.) - Dominika Cibulková, Liezel Huberová (USA/SR) 6:3, 5:7, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 96 minút

Bethanie Matteková-Sandsová, Sania Mirzová (USA/India-5) - Daniela Hantuchová, Anabel Medinová-Garriguesová (SR/Šp.) 7:6 (3), 4:6, 10:4 (zápasový tajbrejk) za 106 minút