8 pomocníkov, ktorých by mala mať v kabelke každá žena. Zachránia váš za každých okolností
Radka Turoňová
Radka Turoňová

8 pomocníkov, ktorých by mala mať v kabelke každá žena. Zachránia váš za každých okolností

Ženy vo svojich kabelkách často prenášajú úplné zbytočnosti. Pritom stačí mať po ruke len pár základných predmetov, ktoré sú skutočne užitočné a dokážu vás zachrániť aj v háklivej či neočakávanej situácii.

Ilustračné foto — Foto: Pexels

BRATISLAVA - Dámske kabelky sú hlavne pre mužov opradené rúškom tajomstva a hotovým labyrintom, v ktorom sa však niekedy nevedia poriadne orientovať ani ich majiteľky. Ženy v nich totiž nosia všeličo možné, no skoro nikdy nedokážu nájsť to, čo práve potrebujú. V skutočnosti stačí mať v kabelke okrem mobilu, telefónu a kľúčov, len pár ďalších základných vecí, ktoré sú tými najväčšími pomocníkmi. Toto je osem predmetov, ktoré by nemali chýbať žiadnej žene, keď je mimo domova.

1. Balíček vreckoviek

Papierové vreckovky môžu byť oveľa väčším pomocníkom, ako by ste si vôbec mysleli, zachrániť vás môžu v rôznych situáciách. V kabelke ich majte i pre prípad, ak by vreckovku veľmi súrne potreboval aj niekto iný, čo je situácia, s ktorou ste sa už určite párkrát stretli. Okrem klasických papierových vreckoviek majte pribalené aj tie vlhčené, ktoré vám urobia výbornú službu najmä vtedy, ak vám vznikne na oblečení škvrna. V tomto prípade ju rýchle použitie vlhčenej vreckovky dokáže účinne odstrániť. Vlhčené vreckovky môžu v prípade núdze nahradiť aj dezinfekčný gél na ruky.

2. Náplasť

Nikdy neviete, kedy sa môžete čo i len trochu poraniť, porezať alebo prísť k otlaku z nových topánok. Práve preto by vám náplasť v kabelke rozhodne nemala chýbať.

3. Pero a kúsok papiera

Kedykoľvek sa vám môže stať, že si budete musieť niečo zapísať alebo poznačiť, a tak by vám v kabelke nemalo chýbať pero, ktoré, samozrejme, nie je vypísané, a kúsok papiera, prípadne malý zápisník.

4. Dámske potreby

Mnohým ženám sa už stalo, že ich vlastné telo zradilo v tej najnevhodnejšej chvíli. Aspoň dve vložky alebo tampóny by ste preto mali mať v kabelke za každých okolností. Jeden kus si nechajte v každom prípade pre seba a druhým môžete zachrániť svoju kolegyňu alebo kamarátku.

5. Krém alebo balzam na pery

Hlavne v zime sa ľuďom koža vysušuje oveľa častejšie a viac ako počas iných ročných období. Nepríjemné suché či podráždené miesta na koži môžete ihneď ošetriť krémom, popraskané a štípajúce pery zase neutrálnych balzamom na pery. Kvôli úspornosti majte v kabelke len malú verziu obľúbeného krému alebo malý balzam na pery.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: Pexels

6. Žuvačky alebo cukríky

Aj keď si zuby čistíte poctivo, nepríjemný dych vás môže prekvapiť kedykoľvek alebo vo chvíli, keď sa vám to rozhodne nehodí. Majte preto v kabelke vždy žuvačky, mentolové cukríky, prípadne ústny sprej.

7. Gumička do vlasov

Ak sa vám kvôli poveternostným podmienkam pokazí účes, prípadne si všimnete, že máte mastné vlasy, gumička vás môže zachrániť. Neposlušné kadere skrotí a dodá vám šmrnc.

8. Zrkadielko

Rýchla kontrola vzhľadu je dôležitá pre každú dámu, ktorá chodí upravená, malé zrkadielko navyše ani nezaberie veľa miesta. Ešte lepšie je, ak máte zrkadielko, ktoré je kombinované s hrebeňom, takéhoto pomocníka zoženiete skoro všade a za lacný peniaz.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…