8 pomocníkov, ktorých by mala mať v kabelke každá žena. Zachránia váš za každých okolností
Radka Turoňová
Radka Turoňová

8 pomocníkov, ktorých by mala mať v kabelke každá žena. Zachránia váš za každých okolností

Ženy vo svojich kabelkách často prenášajú úplné zbytočnosti. Pritom stačí mať po ruke len pár základných predmetov, ktoré sú skutočne užitočné a dokážu vás zachrániť aj v háklivej či neočakávanej situácii.

Ilustračné foto — Foto: Pexels

BRATISLAVA - Dámske kabelky sú hlavne pre mužov opradené rúškom tajomstva a hotovým labyrintom, v ktorom sa však niekedy nevedia poriadne orientovať ani ich majiteľky. Ženy v nich totiž nosia všeličo možné, no skoro nikdy nedokážu nájsť to, čo práve potrebujú. V skutočnosti stačí mať v kabelke okrem mobilu, telefónu a kľúčov, len pár ďalších základných vecí, ktoré sú tými najväčšími pomocníkmi. Toto je osem predmetov, ktoré by nemali chýbať žiadnej žene, keď je mimo domova.

1. Balíček vreckoviek

Papierové vreckovky môžu byť oveľa väčším pomocníkom, ako by ste si vôbec mysleli, zachrániť vás môžu v rôznych situáciách. V kabelke ich majte i pre prípad, ak by vreckovku veľmi súrne potreboval aj niekto iný, čo je situácia, s ktorou ste sa už určite párkrát stretli. Okrem klasických papierových vreckoviek majte pribalené aj tie vlhčené, ktoré vám urobia výbornú službu najmä vtedy, ak vám vznikne na oblečení škvrna. V tomto prípade ju rýchle použitie vlhčenej vreckovky dokáže účinne odstrániť. Vlhčené vreckovky môžu v prípade núdze nahradiť aj dezinfekčný gél na ruky.

2. Náplasť

Nikdy neviete, kedy sa môžete čo i len trochu poraniť, porezať alebo prísť k otlaku z nových topánok. Práve preto by vám náplasť v kabelke rozhodne nemala chýbať.

3. Pero a kúsok papiera

Kedykoľvek sa vám môže stať, že si budete musieť niečo zapísať alebo poznačiť, a tak by vám v kabelke nemalo chýbať pero, ktoré, samozrejme, nie je vypísané, a kúsok papiera, prípadne malý zápisník.

4. Dámske potreby

Mnohým ženám sa už stalo, že ich vlastné telo zradilo v tej najnevhodnejšej chvíli. Aspoň dve vložky alebo tampóny by ste preto mali mať v kabelke za každých okolností. Jeden kus si nechajte v každom prípade pre seba a druhým môžete zachrániť svoju kolegyňu alebo kamarátku.

5. Krém alebo balzam na pery

Hlavne v zime sa ľuďom koža vysušuje oveľa častejšie a viac ako počas iných ročných období. Nepríjemné suché či podráždené miesta na koži môžete ihneď ošetriť krémom, popraskané a štípajúce pery zase neutrálnych balzamom na pery. Kvôli úspornosti majte v kabelke len malú verziu obľúbeného krému alebo malý balzam na pery.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: Pexels

6. Žuvačky alebo cukríky

Aj keď si zuby čistíte poctivo, nepríjemný dych vás môže prekvapiť kedykoľvek alebo vo chvíli, keď sa vám to rozhodne nehodí. Majte preto v kabelke vždy žuvačky, mentolové cukríky, prípadne ústny sprej.

7. Gumička do vlasov

Ak sa vám kvôli poveternostným podmienkam pokazí účes, prípadne si všimnete, že máte mastné vlasy, gumička vás môže zachrániť. Neposlušné kadere skrotí a dodá vám šmrnc.

8. Zrkadielko

Rýchla kontrola vzhľadu je dôležitá pre každú dámu, ktorá chodí upravená, malé zrkadielko navyše ani nezaberie veľa miesta. Ešte lepšie je, ak máte zrkadielko, ktoré je kombinované s hrebeňom, takéhoto pomocníka zoženiete skoro všade a za lacný peniaz.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…