Koloseum ponúkne verejnosti nové výhľady na Rím
TASR
TASR

Koloseum ponúkne verejnosti nové výhľady na Rím

Dve vrchné poschodia 52 metrov vysokého Kolosea ponúkajú nezaplatiteľné výhľady na samotný štadión, ale aj na neďaleké (námestie) Forum Romanum, pahorok Palatín a na zvyšok Ríma.

Na snímke z najvyššieho piateho poschodia Kolosea v Ríme v utorok 3. októbra 2017. Predstavitelia Talianska v utorok prezentovali novozrekonštruované štvrté a piate poschodie Kolosea, ktoré sa otvára pre verejnosť od 1. novembra - pre skupiny návštevníkov so sprievodcom. Súčasťou takýchto prehliadok bude aj spojná chodba, ktorá ešte nikdy nebola pre turistov otvorená. Dnes však dve vrchné poschodia 52 metrov vysokého Kolosea ponúkajú nezaplatiteľné výhľady na samotný štadión, ale aj na neďaleké (námestie) Forum Romanum, — Foto: TASR/AP

Rím 3. októbra (TASR) - Návštevníci rímskeho Kolosea si teraz môžu ešte viac užiť staroveký amfiteáter a pôsobivé výhľady na Rím, ktoré stavba ponúka.

Predstavitelia Talianska dnes prezentovali novozrekonštruované štvrté a piate poschodie Kolosea, ktoré sa otvára pre verejnosť od 1. novembra - pre skupiny návštevníkov so sprievodcom. Súčasťou takýchto prehliadok bude aj spojná chodba, ktorá ešte nikdy nebola pre turistov otvorená.

Aj taliansky minister kultúry Dario Francheschini dnes navštívil novosprístupnené poschodia, kde boli v časoch starovekého Ríma lacné miesta, keďže sa nachádzali najďalej od hier a zápasov gladiátorov či divých zvierat.

Dnes však dve vrchné poschodia 52 metrov vysokého Kolosea ponúkajú nezaplatiteľné výhľady na samotný štadión, ale aj na neďaleké (námestie) Forum Romanum, pahorok Palatín a na zvyšok Ríma.

Galéria

Galéria

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…