Herečka Natalie Portman sa predstaví ako Lady Macbeth
SITA
SITA

Herečka Natalie Portman sa predstaví ako Lady Macbeth

Oceňovaná herečka v shakespearovskej klasike stvárni manželku Macbetha, ktorého zosobní Michael Fassbender.

BRATISLAVA 1. mája - Oscarová herečka Natalie Portman sa predstaví ako Lady Macbeth v novom spracovaní tragédie Macbeth (1606) Williama Shakespeara.

Portman vraj mala o túto úlohu záujem už dlhšiu dobu, pričom zvažovala aj divadelné verzie.

Titulnú postavu stvárni Michael Fassbender, s ktorým sa stretla už pri nakrúcaní pripravovaného zatiaľ nepomenovaného projektu Terrenca Malicka.

Režisérom nového Macbetha bude Justin Kurzel, ktorý má na konte krimidrámu Snowtown a v súčasnosti pracuje na filmovej adaptácii knihy Johna Le Carrého s názvom Our Kind of Traitor. Snímku bude produkovať spoločnosť See-Saw Films, ktorá stojí aj za drámou Kraľova reč (2010) a psychologickým filmom Hanba (2011).

Scenár napíšu Todd Louiso a Jacob Koskoff. Nová verzia shakespearovskej klasiky o nebezpečne ambicióznom škótskom generálovi, ktorý sa zmocní trónu za pomoci svojej intrigánskej manželky a troch čarodejníc, sa bude verne držať predlohy. Dej sa teda bude odohrávať v 11. storočí a film nakrútia v pôvodnom jazyku. Nemali by chýbať veľkolepé bojové scény. Pred Kurzelom Shakespearovo dielo sfilmovali aj Orson Welles či Roman Polanski.

Natalie Portman sa do povedomia verejnosti dostala v roku 1994, keď si po boku Jeana Rena zahrala 12-ročnú Mathildu vo filme Leon. Známa je aj ako Padmé Amidala z prequelovej trilógie Hviezdnych vojen (1999, 2002 a 2005). Doposiaľ najväčší úspech jej kariéry prišiel s hlavnou rolou v psychologickej dráme Čierna labuť (2010), ktorú režíroval Darren Aronofsky.

Stvárnenie baleríny Niny Sayers prepadajúcej šialenstvu z nej spravilo kráľovnú sezóny filmových cien, keď na prelome rokov ovládla ankety asociácií filmových kritikov a získala aj Critics Choice Award, Independent Spirit Award, Screen Actors Guild Award, britskú cenu BAFTA, Zlatý glóbus i Oscara. Známa je tiež zo snímok Všetci hovoria: Milujem ťa (1996), Návrat do Cold Mountain (2003), Precitnutie v Garden State (2004), Na dotyk (2004), V ako Vendeta (2005), Goyove prízraky (2006), Moje čučoriedkové noci (2007), Darjeeling s ručením obmedzeným (2007), Kráľova priazeň (2008), Bratia (2009), Hlavne nezáväzne (2011) alebo Princ a Pruďas (2011). Diváci ju najbližšie uvidia v pokračovaní Thora (2011) s podtitulom Temný svet. V súčasnosti nakrúca westernovú drámu Jane Got a Gun, v ktorej si zahrá s Bradleym Cooperom.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…