Herečka Natalie Portman sa predstaví ako Lady Macbeth
SITA
SITA

Herečka Natalie Portman sa predstaví ako Lady Macbeth

Oceňovaná herečka v shakespearovskej klasike stvárni manželku Macbetha, ktorého zosobní Michael Fassbender.

BRATISLAVA 1. mája - Oscarová herečka Natalie Portman sa predstaví ako Lady Macbeth v novom spracovaní tragédie Macbeth (1606) Williama Shakespeara.

Portman vraj mala o túto úlohu záujem už dlhšiu dobu, pričom zvažovala aj divadelné verzie.

Titulnú postavu stvárni Michael Fassbender, s ktorým sa stretla už pri nakrúcaní pripravovaného zatiaľ nepomenovaného projektu Terrenca Malicka.

Režisérom nového Macbetha bude Justin Kurzel, ktorý má na konte krimidrámu Snowtown a v súčasnosti pracuje na filmovej adaptácii knihy Johna Le Carrého s názvom Our Kind of Traitor. Snímku bude produkovať spoločnosť See-Saw Films, ktorá stojí aj za drámou Kraľova reč (2010) a psychologickým filmom Hanba (2011).

Scenár napíšu Todd Louiso a Jacob Koskoff. Nová verzia shakespearovskej klasiky o nebezpečne ambicióznom škótskom generálovi, ktorý sa zmocní trónu za pomoci svojej intrigánskej manželky a troch čarodejníc, sa bude verne držať predlohy. Dej sa teda bude odohrávať v 11. storočí a film nakrútia v pôvodnom jazyku. Nemali by chýbať veľkolepé bojové scény. Pred Kurzelom Shakespearovo dielo sfilmovali aj Orson Welles či Roman Polanski.

Natalie Portman sa do povedomia verejnosti dostala v roku 1994, keď si po boku Jeana Rena zahrala 12-ročnú Mathildu vo filme Leon. Známa je aj ako Padmé Amidala z prequelovej trilógie Hviezdnych vojen (1999, 2002 a 2005). Doposiaľ najväčší úspech jej kariéry prišiel s hlavnou rolou v psychologickej dráme Čierna labuť (2010), ktorú režíroval Darren Aronofsky.

Stvárnenie baleríny Niny Sayers prepadajúcej šialenstvu z nej spravilo kráľovnú sezóny filmových cien, keď na prelome rokov ovládla ankety asociácií filmových kritikov a získala aj Critics Choice Award, Independent Spirit Award, Screen Actors Guild Award, britskú cenu BAFTA, Zlatý glóbus i Oscara. Známa je tiež zo snímok Všetci hovoria: Milujem ťa (1996), Návrat do Cold Mountain (2003), Precitnutie v Garden State (2004), Na dotyk (2004), V ako Vendeta (2005), Goyove prízraky (2006), Moje čučoriedkové noci (2007), Darjeeling s ručením obmedzeným (2007), Kráľova priazeň (2008), Bratia (2009), Hlavne nezáväzne (2011) alebo Princ a Pruďas (2011). Diváci ju najbližšie uvidia v pokračovaní Thora (2011) s podtitulom Temný svet. V súčasnosti nakrúca westernovú drámu Jane Got a Gun, v ktorej si zahrá s Bradleym Cooperom.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…