Art Film Fest prinesie aj to najlepšie z ázijského filmu
SITA
SITA

Art Film Fest prinesie aj to najlepšie z ázijského filmu

Tradičná sekcia Prísľuby z Východu ponúkne filmy z Japonska, Južnej Kórey, Číny, Taiwanu i Hongkongu - či už komédie, romantické filmy, trilery, gangsterky, ale aj akčné snímky.

BRATISLAVA 30. apríla - Súčasťou 21. ročníka Art Film Festu, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, bude aj tradičná sekcia Prísľuby z Východu.

Jej zostavovatelia prostredníctvom nej ukážu, že ázijská kinematografia nie je len o kung fu alebo meditácii.

"Diváci vítajú možnosť vidieť snímky rozprávané iným štýlom a poetikou v kontraste k známej európskej či americkej kinematografii,“ povedali zostavovatelia sekcie Adrián Žiška a Kristína Aschenbrennerová.

"Prvý rok sme pracovali s označením 'ázijská filmová kuchyňa'. Ak by sme na túto metaforu nadviazali, dá sa povedať, že nejde len o hadiu krv a ryžovú kašu, ale sú tu rôzne iné chute a treba ich ochutnať,“ dodali.

Divákom zbehlým v ázijskej kinematografii poskytnú Prísľuby z Východu možnosť vidieť tie najlepšie filmy z ázijskej kuchyne a "nováčikom" zas ukážu nevídaný kus exotického sveta. Jedným z najlákavejších filmov sekcie bude kórejská gangsterka Nový svet (Sinsegye). Na festivalové plátna prinesie príbeh policajta, ktorý sa v utajení infiltruje do radov vplyvného gangu. Diváci si v ňom užijú aj hromadný súboj, ktorý nadchne výbornou choreografiou.

Akčnú atmosféru vo festivalových kinách vystrieda romantika v podobe taiwanskej komédie O ovečke, ktorá chcela lietať (Nan fang xiao yang mu chang). Postará sa o to dvojica hlavných hrdinov, ktorí sú divní aj na miestne pomery a z ich netypického postoja k životu a najmä k práci vyplynú mnohé čarovné situácie. On sa, nevediac zabudnúť na svoju bývalú lásku, presťahuje do blízkosti školy, kde jeho expriateľka študuje, aby nakoniec našiel niekoho iného - ju, ktorá kreslí ovečky a počíta lietadlá.

To, ako sa sny môžu splniť v každom veku, ukáže aj čínsky film Dobehni svoj sen (Fei yue lao ren yuan). Úsmevný príbeh partie penzistov, ktorí usilovne nacvičujú svoje číslo na vystúpenie v televíznej súťaži a naplánujú si útek z domova dôchodcov, je výnimočná road movie o ceste plnej príhod, o sile priateľstva a najmä o tom, že život sa naozaj nekončí v momente odchodu na dôchodok. Agentúru SITA informovala PR manažérka Produkčného domu Forza Zuzana Čižmáriková.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…