Art Film Fest prinesie aj to najlepšie z ázijského filmu
SITA
SITA

Art Film Fest prinesie aj to najlepšie z ázijského filmu

Tradičná sekcia Prísľuby z Východu ponúkne filmy z Japonska, Južnej Kórey, Číny, Taiwanu i Hongkongu - či už komédie, romantické filmy, trilery, gangsterky, ale aj akčné snímky.

BRATISLAVA 30. apríla - Súčasťou 21. ročníka Art Film Festu, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, bude aj tradičná sekcia Prísľuby z Východu.

Jej zostavovatelia prostredníctvom nej ukážu, že ázijská kinematografia nie je len o kung fu alebo meditácii.

"Diváci vítajú možnosť vidieť snímky rozprávané iným štýlom a poetikou v kontraste k známej európskej či americkej kinematografii,“ povedali zostavovatelia sekcie Adrián Žiška a Kristína Aschenbrennerová.

"Prvý rok sme pracovali s označením 'ázijská filmová kuchyňa'. Ak by sme na túto metaforu nadviazali, dá sa povedať, že nejde len o hadiu krv a ryžovú kašu, ale sú tu rôzne iné chute a treba ich ochutnať,“ dodali.

Divákom zbehlým v ázijskej kinematografii poskytnú Prísľuby z Východu možnosť vidieť tie najlepšie filmy z ázijskej kuchyne a "nováčikom" zas ukážu nevídaný kus exotického sveta. Jedným z najlákavejších filmov sekcie bude kórejská gangsterka Nový svet (Sinsegye). Na festivalové plátna prinesie príbeh policajta, ktorý sa v utajení infiltruje do radov vplyvného gangu. Diváci si v ňom užijú aj hromadný súboj, ktorý nadchne výbornou choreografiou.

Akčnú atmosféru vo festivalových kinách vystrieda romantika v podobe taiwanskej komédie O ovečke, ktorá chcela lietať (Nan fang xiao yang mu chang). Postará sa o to dvojica hlavných hrdinov, ktorí sú divní aj na miestne pomery a z ich netypického postoja k životu a najmä k práci vyplynú mnohé čarovné situácie. On sa, nevediac zabudnúť na svoju bývalú lásku, presťahuje do blízkosti školy, kde jeho expriateľka študuje, aby nakoniec našiel niekoho iného - ju, ktorá kreslí ovečky a počíta lietadlá.

To, ako sa sny môžu splniť v každom veku, ukáže aj čínsky film Dobehni svoj sen (Fei yue lao ren yuan). Úsmevný príbeh partie penzistov, ktorí usilovne nacvičujú svoje číslo na vystúpenie v televíznej súťaži a naplánujú si útek z domova dôchodcov, je výnimočná road movie o ceste plnej príhod, o sile priateľstva a najmä o tom, že život sa naozaj nekončí v momente odchodu na dôchodok. Agentúru SITA informovala PR manažérka Produkčného domu Forza Zuzana Čižmáriková.

Už ste čítali?

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…