Pohoda sa začne skôr, štvrtok sa stáva plnohodnotným dňom
SITA
SITA

Pohoda sa začne skôr, štvrtok sa stáva plnohodnotným dňom

Organizátori festivalu Pohoda na tlačovej konferencii zverejnili ďalších 13 mien z programu.

BRATISLAVA 30. apríla - Multižánrový festival Pohoda, ktorý sa bude konať 11. až 13. júla na trenčianskom letisku, sa začne skôr ako v minulých rokoch.

Brány 17. ročníka podujatia sa v úvodný deň otvoria už okolo poludnia, minimálne o jednu alebo dve hodiny skôr ako tomu bolo vlani či predvlani.

Pre agentúru SITA to na tlačovej konferencii v Bratislave povedal riaditeľ festivalu Michal Kaščák. V porovnaní s vlaňajškom bude vo štvrtok otvorených viac pódií a program na hlavnom stagei odštartuje už o 18:00.

O prvé vystúpenie sa na ňom sa postará Gyorský filharmonický orchester pod dirigentskou taktovkou slovenského skladateľa Petra Breinera. Na festivale predstavia v svetovej premiére projekt Slovenské tance. Spolu s maďarským orchestrom vystúpia aj slovenskí sólisti - Boris Lenko na akordeóne, huslista Stano Palúch a Ján Hrubovčák, ktorý bude hrať na fujare, píšťalkách, drumbli a zvoncoch. Už vo štvrtok sa návštevníci podujatia dočkajú aj americkej kapely The Smashing Pumpkins a britskej skupiny Kaiser Chiefs. Ľudia sa v úvodný deň budú môcť tešiť aj na projekt Major Lazer, Dipla, Pražský výběr, The Bots alebo Polemic. "Štvrtok sa nám pomaly, ale isto, stáva plnohodnotným dňom," uviedol Kaščák.

Pribudne Red Bull Tourbus

Na festival príde kanadská speváčka a hudobníčka Merrill Beth Nisker, známa ako Peaches, brooklynský dancehallový producent Dre Skull, medzinárodný projekt N.O.H.A. (Noise Of Human Art), za ktorým stojí muzikant Philip Noha z Prahy, a tiež kanadská formácia Lemon Bucket Orchestra. Novými slovenskými účinkujúcimi sú B-Complex, Ink Midget, Stroon, Fallgrapp, Panáčik, Pale Clouded White, Ear drum Kru, Emonoizboyz a Captain Slice.

Michal Kaščák prezradil, že na Pohode pribudne Red Bull Tourbus, no počet scén zostane zachovaný. "Festival zostáva veľmi podobný ako v ostatných rokoch, základný charakter sa nemení. Pokračujeme s tanečnými workshopmi, kinematografom, divadlom...," poznamenal riaditeľ oceňovaného letného podujatia, ktorý by na festivale uvítal ešte viac detí. "Vlani sme mali 1485 detí do 12 rokov, tak veríme, že tento počet ešte narastie. Určite sa môžu tešiť na podobný komfort," dodal Kaščák.

Headlinerom Atoms For Peace

Na tohtoročnej Pohode vystúpi v pozícii headlinera medzinárodná superskupina Atoms For Peace. Na podujatí sa predstaví aj austrálska formácia Nick Cave and The Bad Seeds, britská skupina Bloc Party či britská hudobníčka Kate Nash. Amon Tobin alias Two Fingers, Justice, SBTRKT a Erol Alkan sa predvedú s dídžejskými setmi.

Okrem nich sa na podujatí ukážu aj Tony Allen, Django Django, Bonobo, Orquesta Buena Vista Social Club s Omarou Portuondo, Ondatrópica, Mixhell Iggora Cavaleru, Geoff Barrow s projektom Beak, Sam Lee, Hermeto Pascoal, Dubioza Kolektiv, Café Aman Istanbul, Bonga, Skip & Die, Za!, Quantic, A.K.A.C.O.D., Che Sudaka, Anthony Joseph & The Spasm Band, Karin Park, O.Children, Maia Vidal, Cathy Davey, Asgeir Trausti alebo Kiril Djaikovski.

Česko budú na festivale zastupovať aj Agon Orchestra, Midi Lidi, Xavier Baumaxa, Zrní, Bratři Ebenové či Prago Union, slovenskú scénu napríklad Vec, Para, Modré Hory, Zlokot, Davová psychóza, Vidiek, Tibor Holoda alebo Andrej Šeban.

Permanentky na oceňovaný festival sa v súčasnosti predávajú po 89 eur. Táto cena bude platiť až do 10. júla. V prípade, že sa festival v predstihu nevypredá, budú vstupenky na mieste predávať za 99 eur. Okrem klasických permanentiek sú v predpredaji aj lístky na parkovanie, parkovanie karavanov i zľavnené vstupenky pre držiteľov preukazu ZŤP/ZŤP-S či dvojlístok pre držiteľa preukazu ZŤP-S a jeho sprievodcu. Kapacita festivalu je znova 30-tisíc ľudí.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…