Michael Fassbender bude novým filmovým Macbethom
SITA
SITA

Michael Fassbender bude novým filmovým Macbethom

Shakespearovu tragédiu bude režírovať Justin Kurzel. Nakrúcanie by sa malo začať ešte tento rok.

BRATISLAVA 29. apríla - Írsko-nemecký herec Michael Fassbender stvárni titulnú postavu vo filmovej adaptácii Shakespearovej tragédie Macbeth (1606).

Snímku bude produkovať spoločnosť See-Saw Films, ktorá stojí aj za Kráľovou rečou (2010) či Hanbou (2011). Scenár dostali na starosti Todd Louiso a Jacob Koskoff, režisérom bude Justin Kurzel. Nakrúcanie by sa malo začať ešte tento rok.

Tvorcovia momentálne hľadajú vhodnú herečku do úlohy Lady Macbeth, údajne rokujú s jednou z najžiadanejších hollywoodskych hviezd, ktorej meno však neprezradili. Nová verzia príbehu o generálovi Macbethovi, ktorý sa s pomocou intrigánskej manželky a troch čarodejníc stane škótskym kráľom, by sa mala držať predlohy a odohrávať sa v 11. storočí.

Pred Kurzelom Shakespearovo dielo sfilmovali aj Orson Welles či Roman Polanski.

Michael Fassbender, syn severoírskej matky a nemeckého otca, zaujal v roku 2008 hlavnou rolou v životopisnej dráme Hlad režiséra Steva McQueena. Zahral si tiež v miniseriáli Bratstvo neohrozených (2001) či snímkach 300 (2006), Fish Tank (2009) alebo Nehanební bastardi (2009) Quentina Tarantina.

Účinkoval i v akčnej dobrodružnej dráme Centurion (2010), najnovšej adaptácii Jany Eyrovej (2011), psychologickej životopisnej dráme Nebezpečná metóda (2011), stvárnil Magneta vo filme o mutantoch X-Men: Prvá trieda (2011) a predstavil sa aj v akčnom trileri Skrat (2011) Stevena Soderbergha či sci-fi Prometheus (2012) režiséra Ridleyho Scotta.

Dosiaľ najväčší úspech mu však prinieslo stvárnenie muža závislého od sexu v McQueenovej dráme Hanba (2011). Za herecký výkon v úlohe Brandona Sullivana si už v septembri 2011 na medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach vyslúžil Coppa Volpi pre najlepšieho herca a neskôr získal okrem mnohých ďalších British Independent Film Award a tiež nominácie na Zlatý glóbus, BAFTA alebo Satellite Award.

Tento rok ho diváci uvidia po boku Brada Pitta, Javiera Bardema, Penélope Cruz a Cameron Diaz v trileri Ridleyho Scotta The Counselor a v historickej dráme Twelve Years a Slave, kde si tiež zahrá s Pittom. Pôjde už o jeho tretiu spoluprácu s režisérom Steveom McQueenom. Tiež sa ukáže v novom, zatiaľ nepomenovanom filme Terrencea Malicka a v mysterióznej dramédii Frank, kde si zahrá aj Maggie Gyllenhaal.

Informácie zverejnila webstránka www.screendaily.com.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…