V centre Bratislavy budú napriek horúčavám Vianoce - Dobré noviny
Dobré noviny
V centre Bratislavy budú napriek horúčavám Vianoce
SITA
SITA

V centre Bratislavy budú napriek horúčavám Vianoce

Od sobotňajšieho rána sa začnú pred Starou radnicou zdobiť stromčeky, nebudú chýbať ani vianočné trhy pod záštitou mimovládok.

BRATISLAVA 22. júna – Pred bratislavskou Starou tržnicou budú malí aj veľkí v sobotu na podujatí Vianoce v lete zdobiť stromčeky, spievať koledy, rozdávať darčeky a príde aj Mikuláš.

Ako agentúru SITA informoval Roland Kyška z portálu ĽudiaĽuďom.sk, vianočnou atmosférou v horúcom lete chcú prilákať čo najviac darcov pre charitatívne či rozvojové projekty mimovládnych organizácií.

“Predvianočný čas akoby vyvolával v ľuďoch potrebu pomôcť iným, prispieť charitatívnym organizáciám, ľuďom v núdzi, ale aj rôznym združeniam. Väčšina projektov ale potrebuje podporu počas celého roka, nielen na jeho sklonku,” myslí si Kyška, podľa ktorého by akcia mala byť pripomenutím decembrovej štedrosti donorov, zároveň má však poukázať na pretrvávajúci stereotyp v darcovstve a možno ho i prekonať.

Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk prioritne oslovuje darcov na internete, tentoraz ich však bude so svojimi príjemcami hľadať aj v uliciach hlavného mesta.

V sobotu, šesť mesiacov pred skutočnými Vianocami, od 10:00 do 19:00 ovládne Námestie SNP pred Starou tržnicou atmosféra charakteristická pre najkrajšie sviatky roka.

“Už od rána sa začnú zdobiť stromčeky, nebude chýbať obdoba vianočných trhov, pričom prezentovať sa na nich budú takmer dve desiatky mimovládnych organizácií. Pre deti je pripravených množstvo súťaží a atrakcií,” uviedol Kyška.

Na podujatí vystúpi SĽUK, skupina Patriot Band a tanečnú šou v štýle flashmob predvedie alternatívne divadlo a tanečná škola elledanse.

Už ste čítali?

Daniel Hassan.

Sudánsko-slovenský lekár Daniel Hassan: Mojím vzorom bol primár Blažej z Nemocnice na okraji mesta

Najkrajších 10 rokov života vraj prežil v hospici s nevyliečiteľne chorými…

Barborka Palušová. / Jedna z posledných fotiek celej rodiny.

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Fotograf Miroslav Ondruš a jeho snímka, ktorá ohúrila verejnosť.

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Seriálový Juan s milovanou Broňou a ich spoločnou dcérkou / Mario Cimarro v Dobrých novinách a Dobrom rádiu

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…