Dobré noviny
V centre Bratislavy budú napriek horúčavám Vianoce
SITA
SITA

V centre Bratislavy budú napriek horúčavám Vianoce

Od sobotňajšieho rána sa začnú pred Starou radnicou zdobiť stromčeky, nebudú chýbať ani vianočné trhy pod záštitou mimovládok.

BRATISLAVA 22. júna – Pred bratislavskou Starou tržnicou budú malí aj veľkí v sobotu na podujatí Vianoce v lete zdobiť stromčeky, spievať koledy, rozdávať darčeky a príde aj Mikuláš.

Ako agentúru SITA informoval Roland Kyška z portálu ĽudiaĽuďom.sk, vianočnou atmosférou v horúcom lete chcú prilákať čo najviac darcov pre charitatívne či rozvojové projekty mimovládnych organizácií.

“Predvianočný čas akoby vyvolával v ľuďoch potrebu pomôcť iným, prispieť charitatívnym organizáciám, ľuďom v núdzi, ale aj rôznym združeniam. Väčšina projektov ale potrebuje podporu počas celého roka, nielen na jeho sklonku,” myslí si Kyška, podľa ktorého by akcia mala byť pripomenutím decembrovej štedrosti donorov, zároveň má však poukázať na pretrvávajúci stereotyp v darcovstve a možno ho i prekonať.

Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk prioritne oslovuje darcov na internete, tentoraz ich však bude so svojimi príjemcami hľadať aj v uliciach hlavného mesta.

V sobotu, šesť mesiacov pred skutočnými Vianocami, od 10:00 do 19:00 ovládne Námestie SNP pred Starou tržnicou atmosféra charakteristická pre najkrajšie sviatky roka.

“Už od rána sa začnú zdobiť stromčeky, nebude chýbať obdoba vianočných trhov, pričom prezentovať sa na nich budú takmer dve desiatky mimovládnych organizácií. Pre deti je pripravených množstvo súťaží a atrakcií,” uviedol Kyška.

Na podujatí vystúpi SĽUK, skupina Patriot Band a tanečnú šou v štýle flashmob predvedie alternatívne divadlo a tanečná škola elledanse.

Už ste čítali?