Mladé talenty dostali 30-tisíc eur. Rozdelila ich medzi ne nadácia Slovenského olympijského výboru
TASR
TASR

Mladé talenty dostali 30-tisíc eur. Rozdelila ich medzi ne nadácia Slovenského olympijského výboru

Najvyššiu možnú čiastku 4000 eur získal atlét Daniel Kováč.

Na snímke prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel a predseda Správnej rady Nadácie Slovenského olympijského výboru Dušan Guľáš spolu s ocenenými mladými športovcami z grantového programu Ukáž sa! počas tlačovej konferencie Nadácie Slovenského olympijského výboru pri príležitosti vyhodnotenia projektu Ukáž sa! zameraného na podporu mladých talentov 14. septembra 2017 v Bratislave. — Foto: TASR/Pavol Zachar

Štvrtok 14. septembra (TASR) – Grantový program nadácie Slovenského olympijského výboru (SOV) Ukáž sa! rozdelil 30-tisícový balík peňazí medzi dvanásť mladých talentovaných športovcov. Najvyššiu možnú čiastku 4000 eur získal atlét Daniel Kováč.

Išlo už o druhý ročník grantového programu, ktorý sa stretol s väčšími pozitívnymi ohlasmi ako minulý rok. "Svedčia o tom aj štatistiky návštevnosti stránky, ktorá zaznamenala oproti vlaňajšku viac ako 60-percentný nárast. Celkovo bolo odovzdaných viac ako 44-tisíc hlasov, čo je takmer stopercentný nárast. Tieto čísla sú pre nás dôležité. Sú totiž odrazom aktivity SOV a jej nadácie. Ak chceme pôsobiť ako kľúčová inštitúcia v oblasti športu, mať prirodzenú autoritu, zastupovať záujmy športovcov a pomáhať im v rozvoji kariéry, ja prirodzené, že musíme viac angažovať širokú verejnosť do našich aktivít. Projektom Ukáž sa! sa nám to podarilo," uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave prezident SOV Anton Siekel.

Do programu sa mohli zapojiť športové talenty vo veku od 12 do 18 rokov, ktoré vynikajú v niektorom športe, nachádzajú sa v nepriaznivej sociálnej situácii alebo potrebujú finančnú podporu na rozvoj svojej športovej kariéry. Celkovo nadácia prijala 116 projektov, z ktorých bola vybraná finálová dvanástka. "V rámci hodnotení prijatých žiadostí sme usúdili, že medzi žiadateľmi je veľa vynikajúcich mladých športovcov, ktorí si zaslúžia pozornosť. Balík financií určených na rozdelenie v prvom kole by nemal byť rozhodujúcim faktorom podpory týchto talentov. Preto sme sa rozhodli dať šancu ďalším šestnástim talentom," povedal Dušan Guľáš, predseda správnej rady nadácie SOV. Nadácia však v druhom kole grantového programu nebude prerozdeľovať financie priamo zo svojich prostriedkov, ale až do 15. októbra bude môcť ktorákoľvek firma či fyzická osoba poslať svoj finančný príspevok prostredníctvom platobnej brány cez stránku SOV.

Nadáciu SOV založil Slovenský olympijský výbor v roku 2007. Jej hlavným poslaním je podporovať mladých talentovaných športovcov a športové podujatia. Okrem toho aktívne spolupracuje s olympijskými seniormi a realizuje ďalšie aktivity na pomoc a podporu športu. Odmenené talenty podporil aj súčasný najlepší slovenský šprintér Ján Volko. "Ja síce nie som výsledok tohto systému, na začiatku kariéry som si financoval všetko sám, ale teraz sa nemôžem sťažovať. Je dobré, že SOV pomáha takýmto spôsobom mladým talentom. Verím, že z nich vyrastú budúci olympionici."

Finálová dvanástka odmenených športovcov nadácie SOV programu Ukáž sa!:

Daniel Kováč – atletika 4000 eur

Klaudia Nemcová – lyžovanie 3500 eur

Mária Nagyová – spoločenský tanec 3000 eur

Jessica Zatlkajová – rýchlostná kanoistika, Sabína Kupčová – plávanie, Tatiana Blattnerová – paraplávanie (všetci 2500 eur),

Jessica Triebeľová – box, Alžbeta Peruňská – bedminton, Ema Gabániová – krasokorčuľovanie, Julián Enrico Smoliga – karate, Martin Józsan – snoubording, Jakub Jenčuš – horská cyklistika (všetci 2000 eur)

Už ste čítali?

Uznávaný český psychológ: Valentín nie je prejav lásky, ale…

Že svadba je len papier? A ako spoznáme, že toto je naozaj to pravé? Na tému…

Na tradičné kachliarstvo sme už takmer zabudli. Peter ho znova…

Oprášil zabudnuté remeslo, aby ľuďom do domácností doniesol…

Najkrajšiu fotku supermesiaca urobil Čech. Na tento záber čakal…

Nádherný záber Mesiaca sa podaril zachytiť amatérskemu fotografovi.…

Ako sme žili v socializme: Fotky Antona Podstraského ukazujú…

V jeho ponímaní reálny socializmus naberá ešte väčšiu…

Slovák patrí medzi najlepších čokolatierov sveta: Horká čokoláda…

Prináša ľuďom poctivú a kvalitnú maškrtu. Karol Stýblo…

Dada a Matúš hľadali recept na chlieb 12 rokov. Až keď s ním…

Ich pekárnička je však jedinečná aj v tom, že ako prvá na Slovensku…

56-ročný most v Jasenovej spadol. Občania si ho za dva dni postavili…

Po 56 rokoch most v Jasenovej doslúžil. Občania potrebovali iba dva dni na to, aby…

Holanďan bol na dovolenke v Československu. Zachytil jeho kúzlo…

Krajina v niekdajšom východnom bloku sa pre neho stala fotografickou zlatou…