Je rozhodnuté! Baba z ľadu zabojuje o Oscara
Dobré noviny
Dobré noviny

Je rozhodnuté! Baba z ľadu zabojuje o Oscara

Hlasovanie českej filmovej akadémie rozhodlo, že do súboja o sošku pre najlepší cudzojazyčný film ide tragikomédia v hlavnej úlohe so Zuzanou Kronerovou.

Na snímke herečka Zuzana Kronerová počas tlačovej konferencie po novinárskej projekcii filmu Baba z ľadu. — Foto: TASR/Jakub Kotian

PRAHA/BRATISLAVA 13. septembra - Česká filmová a televízna akadémia odporučila film Baba z ľadu na nomináciu na Oscara v kategórii najlepších cudzojazyčných filmov. Akademici vyberali z trinástich českých hraných filmov, dokumentárnych filmov a animácií, ktoré predložili producenti jednotlivých prác, informoval server idnes.cz.

Baba z ľadu režiséra Bohdana Slámu zvíťazila v tajnom hlasovaní, v ktorom sa rozhodovalo aj o filmoch Lichožrúti, Po strništi bos, Špina alebo druhej časti trilógie Gardening Desert, ktorá príde do kín na konci septembra.

Film poslaný na Oscarov popisuje vzťahy v rodine troch generácií. Opisuje stretnutie vdovy v podaní Zuzany Kronerovej s otužilcom, ktorého stvárnil Pavel Nový. Práve vďaka nemu vdova zmení svoj život. Film vznikol v česko-slovensko-francúzskej koprodukcii a získal cenu scenár na filmovom festivale Tribeca v New Yorku.

Už ste čítali?

Slovenská doktorandka prišla s objavom, ktorý využijú lekári…

Mladá doktorandka predstavuje nádej pre množstvo pacientov s týmto obzvlášť…

Slovák vyvinul softvér, ktorý predpovedá rozhodnutia súdu lepšie…

Systém dokáže nájsť faktory, o ktorých dôležitosti…

České študentky porazili Harvard v právnickej súťaži. Pomohlo…

Karlova univerzita v Prahe oslavuje výnimočný úspech. Tím jej…

Rozmýšľal o odchode zo Slovenska, ale povedal si, že radšej…

Slovenské Fusakle sú ponožky, ktoré budete hrdo ukazovať na každej návšteve.…