Naučte sa byť spokojní sami so sebou. Toto vám dodá sebavedomie
Inzercia
Inzercia

Naučte sa byť spokojní sami so sebou. Toto vám dodá sebavedomie

Dôležité je, aby bol človek spokojný sám so sebou. Riešia to najmä mnohé ženy, ktoré cítia veľký tlak a očakávania na svoj vzhľad a keď začnú mať pocit, že im mladosť uteká pomedzi prsty, prestanú sa cítiť krásne. To je však chyba.

Človek potrebuje byť zdravo sebavedomý a mal by mať rád vlastné telo. Niekedy si však ku tomu môže trochu dopomôcť.

Starnutie je prirodzenou súčasťou života a je to jedna z vecí, ktoré sú v živote absolútne spravodlivé. Starneme všetci, bez rozdielu. Niekto nad šedinami či vráskami, ktoré sa mu s pribúdajúcim vekom objavujú na tvári, iba mávne rukou. Potom je tu však ďalšia skupina ľudí, ktorí sa ich snažia aspoň trochu eliminovať. Tak, ako je pre ženy prirodzené ísť ku kaderníčke a nechať si zafarbiť vlasy, nie je nič zlé ani na tom, ak zabojujú proti vráskam. Dôležité však je, aby to urobili tak, aby vyzerali stále prirodzene. Preto je dobré odovzdať sa do rúk skúseným odborníkom.

Niektoré ženy siahajú po kozmetických krémoch, viditeľné vrásky však niekedy odstráni až odborné ošetrenie. Vždy je dôležité najskôr zhodnotiť, o aký typ vrások ide, a následne podľa toho vybrať správne riešenie. Povrchové vrásky dokáže vyriešiť chemický peeling, o tie hlbšie sa postará botulotoxín, kyselina hyalurónová či procedúra CO2 resurfacing. Jednoducho tak môžete zmierniť prejavy starnutia, zjemníte vrásky alebo dokonca až úplne odstránite začínajúce mimické aj mimotvárové vrásky. Ak sa však nechcete uberať touto cestou, vyskúšať môžete aspoň tvárovú gymnastiku, ktorá vám prirodzeným spôsobom pomôže zmierniť vrásky.

Dôležité je, aby bol človek spokojný sám so sebou. Riešia to najmä mnohé ženy, ktoré cítia veľký tlak a očakávania na svoj vzhľad a keď začnú mať pocit, že im mladosť uteká pomedzi prsty, prestanú sa cítiť krásne. To je však chyba. Človek môže byť krásny v každom veku a mal by si to uvedomovať. Keď sa začnete vy vnímať krásne, nadobudnete zdravé sebavedomie a budete atraktívnejšie a šťastnejšie pôsobiť aj na ostatných.

Sebavedomie a spokojnosť však neriešia iba ženy, ale aj muži. Tých však zväčša netrápia vrásky či šediny, ale ako sa hovorí, ich mužská pýcha. Aj oni sa niekedy odhodlajú vstúpiť do ambulancie odborníkov a na urologickej klinike sa rozhodnú podstúpiť obriezku. Nie je to žiadna hanba a netreba sa ani báť toho, že by to bolo významne bolestivé. Všetko prebieha v lokálnej anestéze, celková anestéza sa zvykne robiť zväčša iba pri deťoch. Pacienti pritom zvyknú byť po zákroku veľmi spokojní.

Z pohľadu histórie ide o jednu z najstarších operácií v dejinách ľudstva. Muži ju však stále podstupujú ešte aj dnes, kedy to nie je otázkou náboženstva a tradícií, ale osobných či zdravotných dôvodov. Netreba však mať zbytočné obavy, pretože odborníci vedia operáciu urobiť veľmi šikovne, už po niekoľkých dňoch budete zotavení a o niekoľko týždňov si ani nespomeniete, že ste na nejakej operácii boli.

Rovnako muži, ako aj ženy, majú telá plné záhad. Čo však človeku chýba k spokojnosti? Niekedy je to tvár bez vrások alebo odstránenie iných estetických prekážok. Niekedy je to však iba malá drobnosť, ktorá ich poteší. Veľa žien si nevie vynachváliť skvelé Venušine guličky, ktoré sú zaujímavým príkladom fyziky, pretože fungujú na jednoduchom prenose energie medzi dvoma guľovitými objektmi. Viac o tom by však vedeli rozprávať ženy, ktoré túto prastarú hračku samy vyskúšali.

Už ste čítali?

Uznávaný český psychológ: Valentín nie je prejav lásky, ale…

Že svadba je len papier? A ako spoznáme, že toto je naozaj to pravé? Na tému…

Na tradičné kachliarstvo sme už takmer zabudli. Peter ho znova…

Oprášil zabudnuté remeslo, aby ľuďom do domácností doniesol…

Najkrajšiu fotku supermesiaca urobil Čech. Na tento záber čakal…

Nádherný záber Mesiaca sa podaril zachytiť amatérskemu fotografovi.…

Ako sme žili v socializme: Fotky Antona Podstraského ukazujú…

V jeho ponímaní reálny socializmus naberá ešte väčšiu…

Slovák patrí medzi najlepších čokolatierov sveta: Horká čokoláda…

Prináša ľuďom poctivú a kvalitnú maškrtu. Karol Stýblo…

Dada a Matúš hľadali recept na chlieb 12 rokov. Až keď s ním…

Ich pekárnička je však jedinečná aj v tom, že ako prvá na Slovensku…

56-ročný most v Jasenovej spadol. Občania si ho za dva dni postavili…

Po 56 rokoch most v Jasenovej doslúžil. Občania potrebovali iba dva dni na to, aby…

Holanďan bol na dovolenke v Československu. Zachytil jeho kúzlo…

Krajina v niekdajšom východnom bloku sa pre neho stala fotografickou zlatou…