All Star TL bude 17. februára za účasti českej extraligy, EBEL i DEL
TASR
TASR

All Star TL bude 17. februára za účasti českej extraligy, EBEL i DEL

Myšlienka zorganizovať regionálny All Star víkend za účasti líg zo susedných krajín vznikla začiatkom roka. Oslávi sa ním 25. výročie samostatnej slovenskej súťaže.

Ilustračná snímka.. — Foto: TASR/Branislav Račko

Bratislava 13. septembra (TASR) - All Star víkend najvyššej slovenskej hokejovej súťaže 2018 sa uskutoční s medzinárodnou účasťou výberov Tipsport Ligy, českej extraligy, rakúskej EBEL a nemeckej DEL. Takáto spoločná akcia bude mať premiéru 17. februára na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Myšlienka zorganizovať regionálny All Star víkend za účasti líg zo susedných krajín vznikla začiatkom roka. Oslávi sa ním 25. výročie samostatnej slovenskej súťaže. Víťaz si okrem trofeje odnesie finančnú dotáciu 25-tisíc eur. Vstupenky v cenovom rozmedzí od 15 do 30 eur sú pre fanúšikov dostupné od stredy 13. septembra na www.predpredaj.sk.

"Na All Star víkend 2017 v Poprade prijal pozvanie riaditeľ českej extraligy Jozef Řezníček. Zároveň sme otvorili debatu o nadnárodnej spolupráci pre nasledujúci rok. Máme najaktuálnejšie skúsenosti s All Star v minulých sezónach a je pre nás česť hostiť v Bratislave prvé zo štyroch All Star podujatí," vyhlásil riaditeľ Tipsport Ligy Richard Lintner. "Veľmi sa mi páčila úroveň a energia All Star víkendu v Poprade, aj preto som našu debatu preniesol na zasadnutie organizácie Hockey Europe počas majstrovstiev sveta v Kolíne nad Rýnom," povedal Řezníček.

Odohrá sa turnaj 3 na 3 každý s každým, zápasy potrvajú 2x15 minút a každé mužstvo bude mať tucet korčuliarov a dvoch brankárov. Tabuľka určí výsledné poradie po poslednom súboji, ktorý obstarajú slovenská a česká liga. Všetky kluby štyroch súťaží budú zastúpené aspoň jedným hráčom, maximálny počet cudzincov v jednotlivých výberoch je sedem. Termín je v čase konania zimných olympijských hier v Pjongčangu, takže k dispozícii nebudú všetci hokejisti.

"All Star akcie môžu byť vydarené len vtedy, ak do exhibície hráči dajú aj obrovské nasadenie a nezlomnú vôľu zvíťaziť. Myslím si, že o toto sa skutočne nemusíme báť, pretože tak ako medzi sebou radi súperia Česi a Slováci, takisto spoločne radi súperia Rakúšania a Nemci. Z geografického hľadiska a pohľadu zdravej rivality nám optimálne vyšla spolupráca našich štyroch líg a osobne verím, že si fanúšikovia kvalitného hokeja skutočne vychutnajú túto mimoriadnu exhibíciu," pokračoval šéf EBEL Christian Feichtinger. "Nakoľko spolupráca v rámci organizácie Hockey Europe funguje na vynikajúcej úrovni, spoločne sme na niekoľkých stretnutiach dohodli originálnu platformu tohto podujatia," dodal šéf DEL Gernot Tipcke.

Organizátori nachystali okrem hokejového aj sprievodný program. Začne sa o 13.00 h vo veľkej zóne pre priaznivcov pred zimným štadiónom. "Pre fanúšikov sme pripravili niekoľko sprievodných podujatí, bohatý kultúrny program, koncerty, súťaže a mnoho atrakcií," uzavrel Lintner.

Už ste čítali?

Uznávaný český psychológ: Valentín nie je prejav lásky, ale…

Že svadba je len papier? A ako spoznáme, že toto je naozaj to pravé? Na tému…

Na tradičné kachliarstvo sme už takmer zabudli. Peter ho znova…

Oprášil zabudnuté remeslo, aby ľuďom do domácností doniesol…

Najkrajšiu fotku supermesiaca urobil Čech. Na tento záber čakal…

Nádherný záber Mesiaca sa podaril zachytiť amatérskemu fotografovi.…

Ako sme žili v socializme: Fotky Antona Podstraského ukazujú…

V jeho ponímaní reálny socializmus naberá ešte väčšiu…

Slovák patrí medzi najlepších čokolatierov sveta: Horká čokoláda…

Prináša ľuďom poctivú a kvalitnú maškrtu. Karol Stýblo…

Dada a Matúš hľadali recept na chlieb 12 rokov. Až keď s ním…

Ich pekárnička je však jedinečná aj v tom, že ako prvá na Slovensku…

56-ročný most v Jasenovej spadol. Občania si ho za dva dni postavili…

Po 56 rokoch most v Jasenovej doslúžil. Občania potrebovali iba dva dni na to, aby…

Holanďan bol na dovolenke v Československu. Zachytil jeho kúzlo…

Krajina v niekdajšom východnom bloku sa pre neho stala fotografickou zlatou…