Na Bratislava City Beats vystúpi britská senzácia Rudimental
SITA
SITA

Na Bratislava City Beats vystúpi britská senzácia Rudimental

Na festivale Bratislava City Beats vystúpi aj známy bubeník Martin Valihora v projekte s flautistkou a speváčkou Glendou López, ku ktorým sa pridajú americkí a kubánski muzikanti.

BRATISLAVA 29. apríla - Na novom mestskom festivale BA City Beats, ktorý sa bude konať 20. a 21. júna v Bratislave, sa predstaví londýnska drum ‘n’ bassová formácia Rudimental.

Toto kvarteto s hitom Waiting All Night len pred týždňom ovládlo britský rebríček singlov a v aktuálnom poradí mu patrí druhá priečka.

Na festivale vystúpi aj známy bubeník Martin Valihora v projekte s flautistkou a speváčkou Glendou López, ku ktorým sa pridajú americkí a kubánski muzikanti.

Anglické kvarteto Rudimental vzniklo v roku 2010. Po komerčne neúspešných skladbách Deep in the Valley, Speeding a Spoons sa zdalo, že veľká hudobná kariéra pre nich zostane len nesplneným snom, no opak bol pravdou. V máji 2012 totiž vydali singel Feel the Love s hosťujúcim Johnom Newmanom, s ktorým nečakane dobyli britský rebríček singlov. Vo Veľkej Británii sa z neho do konca roka 2012 predalo vyše 600-tisíc kópií a skladba sa stala 16. najpredávanejším singlom roka.

Formácii Rudimental hrozilo, že im prischne nálepka one hit wonder, teda interpret jedného hitu, no štvorica muzikantov sa s prvotným úspechom neuspokojila. Na jeseň sa prezentovali tanečným kúskom Not Giving In a len pred pár dňami im vyšiel ďalší singel Waiting All Night s hosťujúcou Ellou Eyre, s ktorým sa im opäť podarilo ovládnuť UK Chart. "Ešte pred rokom sme mali normálne zamestnania. Sme nesmierne vďační, že naša kariéra sa uberá takýmto smerom,“ uviedol po tomto úspechu jeden z členov Amir Amor. Práve dnes kapela vydáva debutový album Home, na ktorom sú všetky jej doterajšie hity.

Glenda López Exposito je mladá speváčka a flautistka z Havany, ktorá žije striedavo na Kube a na Slovensku. Talentovaná kráska má hudbu v krvi, je už treťou generáciou rodiny profesionálne sa venujúcej hudbe. Glenda, ktorá s hudbou začínala už v piatich rokoch, obľubuje džezové štandardy i latino a rada tieto štýly kombinuje. Na Slovensku už koncertovala s poprednými džezovými muzikantmi, napríklad Milom Suchomelom, Petrom Preložníkom alebo Petrom Lipom.

Na BA City Beats svoje sily spojí s azda najznámejším slovenským džezovým bubeníkom Martinom Valihorom. Glendu s ním spája fakt, že aj on pochádza z hudobníckej rodiny. Valihora študoval na prestížnej Berklee College of Music v Bostone a prešiel si mnohými domácimi kapelami, napríklad IMT Smile, Prúdy alebo Collegium Musicum. Často spolupracuje aj so zahraničnými inštrumentalistami, jeho služby využila aj japonská klaviristka Hiromi. Glenda a Valihora si na BA City Beats pozvú zaujímavých džezových hudobníkov zo zahraničia - Glenda z domácej Kuby a Valihora zo Spojených štátov amerických, čím vznikne unikátne a kultúrne pestré medzinárodné zoskupenie.

Na BA City Beats sa 20. a 21. júna predstaví aj americký soulový spevák Aloe Blacc, manchesterská kapela Everything Everything, anglické zoskupenie Stereo MCs s dídžejským setom, britskí priekopníci ambient housu The Orb a britské grimeové zoskupenie Hadouken!. Na podujatí vystúpia aj kanadské rockové trio Danko Jones, izraelská electro-popová formácia Terry Poison, rakúska downtempová dvojica Tosca, britská vokálna formácia The Boxettes, slovenský rapper Vec, slovenská speváčka Jana Kirschner a hudobník Tomáš Sloboda s projektom Sounds Like This. Ďalšie mená organizátori zverejnia už na budúci týždeň. Dejiskom festivalu bude okrem Tyršovho nábrežia aj klub LOFT!, kde sa budú konať afterpárty. Permanentky na podujatie sa predávajú v sieti Ticketportal za 39 eur.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…