Divokého Djanga nakoniec pustia do čínskych kín
SITA
SITA

Divokého Djanga nakoniec pustia do čínskych kín

Aprílovú premiéru s najväčšou pravdepodobnosťou na poslednú chvíľu zrušili cenzori.

BRATISLAVA 27. apríla - Film Divoký Django (2012) v réžii Quentina Tarantina nakoniec uvidia aj diváci v čínskych kinách.

Premiéru, ktorá sa mala konať 11. apríla, totiž na poslednú chvíľu zrušili, pričom oficiálnym dôvodom boli "technické príčiny". Hneď po ozname o zrušení uvedenia očakávanej snímky sa však začalo špekulovať o tom, že ani upravená verzia cenzorom nevyhovovala a preto na poslednú chvíľu premietanie zastavili. Snímku uvedú do kín 12. mája. "Sme radi, že diváci v Číne budú môcť od nedele 12. mája zažiť Divokého Djanga. Veľmi sa tešia a sú plní očakávania a my ďakujeme príslušným úradom za to, že tento problém rýchlo vyriešili," vyjadrilo sa filmové štúdio Columbia Pictures. Jeho zástupcovia však odmietli prezradiť, čo vo filme cenzúra zmenila a prečo aprílovú premiéru zrušili.

Čínska cenzúra často žiada zmeny vo filmoch, za nevhodné považujú predovšetkým násilie, erotické scény a politicky citlivé témy. Tarantinove snímky sa pritom vyznačujú práve explicitným násilím, čo platilo aj pre Divokého Djanga. Podľa BBC išlo o prvé režisérovo dielo, ktoré v krajine povolili. Úpravami v ostatnom čase prešli aj filmy ako Skyfall (2012), Atlas mrakov (2012) či Red Dawn (2012).

Film Divoký Django legendárneho režiséra Quentina Tarantina rozpráva príbeh oslobodeného otroka Djanga (Jamie Foxx), ktorý sa stane veľmi užitočným pre nemeckého lovca odmien (Christoph Waltz). Ten má Djangovi na oplátku pomôcť pomstiť sa krutému plantážnikovi (Leonardo DiCaprio) a získať späť jeho ženu (Kerry Washington).

Snímka má byť poctou špagety westernu Sergia Corbucciho z roku 1966 s názvom Django, v ktorom sa gangster ocitne uprostred sporu medzi Ku Klux Klanom a mexickými banditami, ako aj filmu Sukiyaki Western Django (2007) režiséra Takashiho Miikeho. Akčná westernová dráma, ktorú Americký filmový inštitút zaradil medzi 10 najlepších filmov roka 2012, má na svojom konte aj dva Oscary za najlepší pôvodný scenár (Tarantino) a pre najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe (Waltz). V rovnakých kategóriách snímka získala aj Zlaté glóbusy. Film popri rozpočte 100 miliónov dolárov celosvetovo utŕžil vyše 420 miliónov dolárov.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…