Pred rokmi trpela anorexiou, a hoci si prešla peklom, jej dnešná podoba je nádejou pre tisícky podobných žien!
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Pred rokmi trpela anorexiou, a hoci si prešla peklom, jej dnešná podoba je nádejou pre tisícky podobných žien!

Hoci si prešla peklom, dnes je pre ženy s podobnými problémami veľkou inšpiráciou a ukazuje im svoju premenu. Má pre ne však aj dôležitý odkaz.

Mladá žena z Ruska trpela anorexiou, dnes je pre ženy s podobnými problémami veľkou inšpiráciou. — Foto: Koláž DN/Instagram

MOSKVA 10. septembra - Anorexia je vážnym ochorením, ktoré postihuje omnoho viac ľudí, než si myslíme. Problémy s ňou majú často najmä mladé dievčatá, ktoré v snahe vyzerať absolútne štíhlo niekedy až stratia kontrolu nad svojím zdravím. Príbeh tejto mladej Rusky teraz inšpiruje desiatky žien a dievčat.

Váha ukazovala 30 kg

Iba 18-ročná Vera Schulzová mala ešte pred tromi rokmi iba okolo 30 kilogramov. Pred okolím to však zo všetkých síl skrývala, takže ani jej rodina nemala poňatia o tom, ako zle na tom je. Nakoniec sa však jej stav stal natoľko vážnym, že jej trvalo hodinu, kým vyšla po schodoch do domu a dospelo to až do štádia, že kvôli slabosti tela omdlela, informoval portál Independent. Vtedy všetko vyšlo na povrch a aj sama pochopila, že s tým niečo musí urobiť.

Učila sa mať rada svoje telo

Nebolo to pre ňu jednoduché a musela bojovať sama so sebou, aby sa postupne opäť naučila mať rada svoje telo, čo býva pre ľudí postihnutých anorexiou jedným z najväčších problémov. Krok po kroku sa začala zotavovať, objavila v sebe nadšenie pre fitness a zdravú stravu, a to jej zmenilo život.

— Foto: Instagram/shinkory
— Foto: Instagram/shinkory
— Foto: Instagram/shinkory
— Foto: Instagram/shinkory
— Foto: Instagram/shinkory
— Foto: Instagram/shinkory
— Foto: Instagram/shinkory

Dramatická premena

Na svojom účte na Instagrame začala dokumentovať svoje pokroky, aby svojím príbehom a odhodlaním inšpirovala aj iné ženy, ktoré prežívajú niečo podobné ako ona. Dnes je z nej aktívna fitness športovkyňa a jej neuveriteľná premena je priam ohromujúca.

Silný odkaz pre všetkých ľudí

„Nie je možné stať sa dokonalou za jeden deň, napraviť všetky svoje životné chyby. Ale nič vám nebráni v tom, aby ste sa stali lepšími, ako ste boli včera. Nenaháňajte sa za dokonalosťou. Neporovnávajte sa s nikým, iba so včerajškom, s tým, kým ste boli predtým. Každý deň urobte všetko preto, aby bol zajtrajší deň lepším,“ odkázala na Instagrame, na ktorom zvykne uverejňovať povzbudzujúce slová, ktorými chce motivovať ďalšie ženy a dievčatá.

Už ste čítali?

Slovenská doktorandka prišla s objavom, ktorý využijú lekári…

Mladá doktorandka predstavuje nádej pre množstvo pacientov s týmto obzvlášť…

Slovák vyvinul softvér, ktorý predpovedá rozhodnutia súdu lepšie…

Systém dokáže nájsť faktory, o ktorých dôležitosti…

České študentky porazili Harvard v právnickej súťaži. Pomohlo…

Karlova univerzita v Prahe oslavuje výnimočný úspech. Tím jej…

Rozmýšľal o odchode zo Slovenska, ale povedal si, že radšej…

Slovenské Fusakle sú ponožky, ktoré budete hrdo ukazovať na každej návšteve.…