Košickí študenti sa môžu prihlásiť do súťaže inovatívnych nápadov
TASR
TASR

Košickí študenti sa môžu prihlásiť do súťaže inovatívnych nápadov

Do súťaže sa môžu zapojiť projekty v takzvanej predinkubačnej dobe, to znamená v štádiu nápadu, z ktorejkoľvek časti SR a tiež zahraničné projekty, ktoré plánujú realizovať svoje činnosti v SR.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR/Štefan Puškáš

Košice 5. septembra (TASR) - Technická univerzita v Košiciach (TUKE) spolu s hlavným partnerom podujatia, agentúrou Slovak Business Agency (SBA), organizuje 6. kolo súťaže inovatívnych nápadov "Máš nápad? Prezentuj svoj startup!". Dvakrát ročne ju vyhlasuje rektor TUKE.

Podľa Lucie Gallíkovej z Univerzitného centra inovácií, transferu technológií a ochrany duševného vlastníctva, Startup centrum TUKE ponúka startupom podporu v rôznej podobe v závislosti od ich aktuálnych potrieb.

"Ide predovšetkým o možnosť využívať zdarma priestory v Startup centre TUKE a potrebné prístrojové kapacity unikátnych odborných pracovísk, laboratórií a iných zariadení na univerzite. Ďalej tiež pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu, získavaní partnerov, vyhľadávaní potenciálnych investorov ako aj expertnú a mentorskú podporu," vysvetlila Gallíková.

Do súťaže sa môžu zapojiť projekty v takzvanej predinkubačnej dobe, to znamená v štádiu nápadu, z ktorejkoľvek časti Slovenska a tiež zahraničné projekty, ktoré plánujú realizovať svoje činnosti na Slovensku.

Od roku 2014 sa podľa Gallíkovej slov do súťaže zapojilo viac ako 55 inovatívnych projektov a pôsobilo v ňom celkovo 35 perspektívnych startupov s inovačným potenciálom presadiť sa na trhu. Viacerým z nich sa podarilo získať podporu investorov a uviesť na trh viacero úspešných produktov v oblasti softvérových aj hardvérových riešení.

Po absolvovaní šesťmesačného predinkubačného pobytu v startup centre majú tímy možnosť postúpiť do Inkubátora TUKE, ktorý je súčasťou ekosystému TUKE v Košiciach zameraného na rozvoj inovatívnych spoločností.

Prihlášky do 6. kola súťaže môžu záujemcovia zasielať do 14. septembra 2017. Podrobnosti o súťaži a registračný formulár nájdu na stránke www.startupcentrum.sk.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Slovenská doktorandka prišla s objavom, ktorý využijú lekári…

Mladá doktorandka predstavuje nádej pre množstvo pacientov s týmto obzvlášť…

Slovák vyvinul softvér, ktorý predpovedá rozhodnutia súdu lepšie…

Systém dokáže nájsť faktory, o ktorých dôležitosti…

České študentky porazili Harvard v právnickej súťaži. Pomohlo…

Karlova univerzita v Prahe oslavuje výnimočný úspech. Tím jej…

Rozmýšľal o odchode zo Slovenska, ale povedal si, že radšej…

Slovenské Fusakle sú ponožky, ktoré budete hrdo ukazovať na každej návšteve.…