Gary Oldman sa objaví v novom klipe Davida Bowieho
SITA
SITA

Gary Oldman sa objaví v novom klipe Davida Bowieho

Svetoznámy anglický herec by v ňom mal byť oblečený ako biskup.

BRATISLAVA 26. apríla - Anglický herec Gary Oldman sa objaví v novom videoklipe britského hudobníka Davida Bowieho. Pôjde o klip k piesni The Next Day, ktorá bude tretím singlom z jeho rovnomenného albumu.

Svetoznámy herec by v ňom mal byť oblečený ako biskup. Pre 55-ročného Oldmana a 66-ročného Bowieho nejde o prvú spoluprácu.

Dvojica totiž v minulosti nahrala spoločnú pieseň You've Been Around, ktorá sa nachádza na albume The Sacred Squall Of Now (1995) od amerického gitaristu Reevesa Gabrelsa. Ten v súčasnosti hráva s legendárnou kapelou The Cure.

David Bowie už tento rok jednu veľkú hereckú osobnosť vo videoklipe mal. Vo videu k singlu The Stars (Are Out Tonight) si zahrala anglická herečka Tilda Swinton, ktorá má na konte Oscara za stvárnenie vedľajšej postavy v snímke Michael Clayton (2007).

V klipe stvárnila muzikantovu ženu. Okrem nej sa v ňom predstavil aj známy austrálsky model s výzorom dievčaťa Andrej Pejić a tiež holandská modelka Saskia De Brauw. Klip režírovala taliansko-kanadská fotografka a filmárka Floria Sigismondi.

Singel The Stars (Are Out Tonight) bol po skladbe Where Are We Now? druhou zverejnenou piesňou z Bowieho nového albumu The Next Day. Nahrávka, ktorá je jeho prvou štúdiovkou po desiatich rokoch, vyšla v Európe 11. marca.

Album produkovaný Tonym Viscontim obsahuje celkovo 14 piesní, deluxe verzia dokonca 17 skladieb. Známy britský muzikant Noel Gallagher tento mesiac naznačil, že Bowie má už dostatok materiálu na ďalší nový album.

David Bowie je jedným z najvýznamnejších hudobníkov v dejinách. Oceňované je najmä jeho inovátorstvo zo 70. rokov minulého storočia, ktoré sa prejavilo na albumoch ako The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1972), Aladdin Sane (1973), Young Americans (1975) či Heroes (1977).

Na svojom konte má 24 štúdiových nahrávok, z ktorých predal viac než 140 miliónov kópií. Medzi jeho najznámejšie skladby patria single ako Space Oddity, Changes, Life on Mars?, Fame, Heroes, Ashes to Ashes, Under Pressure (feat. Queen), Let's Dance, China Girl alebo Dancing in the Street (feat. Mick Jagger).

Držiteľ dvoch Grammy a dvoch Brit Awards je podľa BBC 29. najvýznamnejším Britom v dejinách. Americký magazín Rolling Stone ho v roku 2004 označil za 39. najlepšieho rockového interpreta v dejinách a 23. najlepšieho speváka histórie. V roku 1996 Bowieho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky NME.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…