Hrdinovia dňa: 10 bagrov pol dňa zachraňovalo dieťa, ktoré spadlo do 50-metrovej jamy
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Hrdinovia dňa: 10 bagrov pol dňa zachraňovalo dieťa, ktoré spadlo do 50-metrovej jamy

Chlapec znenazdajky spadol do hlbokej jamy. Pozrite si video z jeho dramatickej záchrany.

20-mesačného chlapca zachraňovali 10 hodín, napokon ho však úspešne zachránili. — Foto: Koláž DN/reprofoto/IC/Twitter

PEKING 4. septembra - Každý, kto sa už niekedy staral o malé dieťa, vie, že niekedy stačí len pár sekúnd nepozornosti na to, aby dieťa urobilo niečo nepredvídateľné a problém bol na svete. Presne to sa stalo starým rodičom z čínskej dediny Xi'an, ktorí strážili svojho 20-mesačného vnuka.

Nenápadný otvor v zemi

Malý chlapec bol práve na ceste do zábavného parku so svojím starým otcom, keď sa potkol a znenazdajky spadol do takmer 50 metrov hlbokej jamy, informoval portál Daily Mail. Namiesto zábavy sa v momente začala dramatická záchranná akcia.

Otvor hlbokej jamy bol zhora celkom nenápadný, preto si ho najskôr ani nevšimli. Problémom však bolo aj to, že bol široký iba 30 centimetrov, dospelý človek teda nemal šancu, aby sa doň dostal. Bezradnému chlapčekovi okamžite prišli na pomoc hasiči a výkopový tím pracovníkov s desiatkou bagrov. Všetci pri tom spojili svoje sily, aby ho zachránili.

10-hodinová záchranná akcia

Chlapčekova mama naňho spolu so záchranármi neustále volala, aby s ním nestratili kontakt a aby nezaspal. Pomocou lana mu hasiči posielali na miesto, kde sa zasekol, jedlo aj vodu a pumpovali do jamy kyslík, aby ho mal dostatok. Popri tom 10 hodín neúnavne pracovali ťažkými strojmi a hoci im zosuvy pôdy prácu sťažovali, nakoniec sa im podarilo vykopať tunel, cez ktorý chlapca úspešne vytiahli.

Hoci bola situácia veľmi stresujúca, incident mal šťastný koniec. Vďaka vytrvalej snahe všetkých hasičov a záchranárov sa dieťa dostalo ku svojej mame a ako sa zistilo v nemocnici, neutrpelo žiadne vážne zranenia a bolo v poriadku. Dokonca by evidentne mohlo dávať dospelým lekcie z toho, ako zostať pokojným a zachovať si chladnú hlavu v akejkoľvek situácii.

Pozrite si video z dramatickej záchrany so šťastným koncom.

Už ste čítali?

Slovenská doktorandka prišla s objavom, ktorý využijú lekári…

Mladá doktorandka predstavuje nádej pre množstvo pacientov s týmto obzvlášť…

Slovák vyvinul softvér, ktorý predpovedá rozhodnutia súdu lepšie…

Systém dokáže nájsť faktory, o ktorých dôležitosti…

České študentky porazili Harvard v právnickej súťaži. Pomohlo…

Karlova univerzita v Prahe oslavuje výnimočný úspech. Tím jej…

Rozmýšľal o odchode zo Slovenska, ale povedal si, že radšej…

Slovenské Fusakle sú ponožky, ktoré budete hrdo ukazovať na každej návšteve.…