Fotografi SITA zabodovali v novinárskych súťažiach
SITA
SITA

Fotografi SITA zabodovali v novinárskych súťažiach

Fotograf SITA Marián Peiger sa stal nositeľom Novinárskej ceny 2012 v kategórii najlepšia fotografická aktualita a Jozef Jakubčo získal prémiu Literárneho fondu.

BRATISLAVA 24. apríla – Dve ocenenia z významných novinárskych súťaží si v priebehu dvoch dní pripísali na svoje konto fotografi pracujúci pre tlačovú agentúru SITA.

V utorok sa uskutočnil 9. ročník Novinárskej ceny 2012. Pre agentúru SITA bol úspešný vďaka jej fotoreportérovi Mariánovi Peigerovi. Agentúrny fotograf zvíťazil v kategórii najlepšia fotografická aktualita. Porotu zaujali jeho fotografie z protestu Gorila.

O udelení ceny rozhodla jury zložená z odborníkov na fotografiu, medzi ktorými bol aj britský fotoreportér Getty Images a víťaz ceny World Press Photo 2011 Peter Dench.

Tradične je súčasťou súťaže aj výstava najlepších fotografií a karikatúr s názvom No comment. Slávnostne ju otvoria 2. mája o 17:00 v Open Gallery na Baštovej 5 v Bratislave, kde bude prístupná do 15. júna. Výber z prác prihlásených do kategórií Najlepšia fotografická aktualita a reportážna fotografia a Najlepší česko-slovenský kreslený vtip, komiks, karikatúra si od novembra pozrú v Prahe.

V stredu si ocenenie - prémiu Literárneho fondu prevzal Jozef Jakubčo, ďalší fotograf pracujúci pre SITA. Prémiu mu udelila porota menovaná Výborom Sekcie pre žurnalistiku a novinársku fotografiu Literárneho fondu za sériu fotografií z vlaňajších letných olympijských hier v Londýne s názvom Radosť a smútok v Londýne.

Ako pripomenul vedúci redaktor fotospravodajstva SITA Ľudovít Vaniher, obaja fotografi bodovali v novinárskych súťažiach aj v minulosti. Napríklad v roku 2012 získali za SITA fotografi Jozef Jakubčo a Marián Peiger nominácie na Novinársku cenu 2011 v kategórii Najlepšia športová fotografia. Novinársku cenu 2011 napokon vlani získal Jozef Jakubčo za sériu fotografií zo zákulisia súťaže kulturistov nazvanú Kult tela.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…