Divadlo elledanse prichádza s výnimočným sci-fi muzikálom
Dobré noviny
Dobré noviny

Divadlo elledanse prichádza s výnimočným sci-fi muzikálom

Dnešná Bratislava je postavená na miestach zbúraných stavieb. Preto v každom modernom dome môže byť ukrytý aj starý, ktorý stál na mieste pred ním. Čo ak sa však oba svety pomiešajú, domy sa odrazu prebudia a ľudia z minulosti prídu k nám na návštevu?

BRATISLAVA 24. apríla - Nie je jednoduché dostať na divadelnú scénu sci-fi príbeh s hlbokou myšlienkou s humornou iróniou. Tanečné Divadlo elledanse sa však o to pokúsilo. Pre svojich priaznivcov pripravilo  netradičnú inscenáciu Bubliny v betóne. Premiéry sú naplánované na  27. a 28. apríla.

V tejto sezóne sa muzikál odohrá ešte v limitovanom počte v mesiaci jún / 4, 5, 14, 16, 17. júna/.    

Autorom a zároveň aj režisérom hry o čudných ľuďoch žijúcich čudné životy je známy dramatik, básnik a zakladateľ divadla GUnaGU, Viliam Klimáček.  Spoločný projekt alternatívnych divadiel elledanse a GUnaGU  považuje za  inovatívne a jediné predstavenie svojho druhu na slovenskej divadelnej scéne.

„Herecké výstupy sa prelínajú s muzikálovými číslami aj tanečným divadlom a spolu so živou hudbou skupiny Longital vytvárajú hravý a tajomný svet jedného paneláku, ktorý sa trochu zbláznil,“ prezradil Viliam Klimáček. 

V alternatívnom muzikáli si  zahrajú známe herecké tváre ako Zuzana Šebová, Tomáš Palonder,  Kristína Greppelová či Petra Humeňanská.  Práve špecifické prepojenie tanca, živej hudby  a činohry vnímajú ako veľkú výzvu.  „Je to výzva hlavne v tom, že je to viac o pohybe a mimike, viac musíme povedať telom, ako textom,“ povedala Zuzana Šebová. Do projektu vstúpil aj hudobník a herec Tomáš Palonder . Ako sám hovorí, zaujal ho „ všetkým.“ „Bol som si pozrieť predstavenia elledanse a veľmi sa mi páčili. Sú exkluzívne a na vysokej európskej úrovni,  takže toto je prvý dôvod. Druhý dôvod je, že  hudbu robí skupina Longital, ktorú mám veľmi rád.“

Netradične pôsobí aj kostýmová výprava Renáty Ormandíkovej, nápaditú choreografiu má v rukách renomovaná choreografka a zároveň aj umelecká  riaditeľka Divadla elledanse, Šárka Ondrišová. 

„ Bubliny mal pán Klimáček v "šuflíku." Keď som ho oslovila na spoluprácu s naším divadlom, napadlo mu, že práve náš priestor je tým pravým pre jeho zhmotnenie. Sme v polovici skúšobného procesu a musím priznať, že sa nemýlil. Ak chcú  ľudia vidieť " iný" muzikál,  majú jedinečnú šancu práve v elledanse. Prepojenie  poetík a výrazových prostriedkov divadiel  GUnaGU, elledanse a hudobnej skupiny Longital, dáva tušiť o čo asi pôjde, ale dúfam že výsledný tvar bude pre diváka prekvapením,“ dodala  Šárka Ondrišová.

Dobré noviny informovala Ivana Havranová z Agentúry PF.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…