Dobrá správa! S fajčením sa prestať dá!
Dobré noviny
Dobré noviny

Dobrá správa! S fajčením sa prestať dá!

Ľudia majú tendenciu sťažovať si život. Prejedajú sa, jedia chemikálie, obľubujú zlozvyky, ktoré im nijak neprospievajú. Je to tým, že je dnes človek vystavený mnohým podnetom, ktorým nedokáže odolať.

Stroje nám uľahčujú život, avšak rovnako nás aj obmedzujú. Namiesto toho, aby sa človek šiel prejsť vo parku, kráča radšej 20 minút na bežiacom páse v zapáchajúcej miestnosti vo fitness centre. Namiesto toho, aby sme si do ruky zobrali sladké jablko, vezmeme si cigaretu s jablkovou arómou. Nedáva to zmysel, avšak dnes to tak chodí. Pokiaľ aj vás obmedzuje fajčenie vedzte, že nikdy nie je neskoro na to, povedať si STOP.

Takže STOP! Ale ako?

Metód pre odvykanie je neúrekom. Ľudia, ktorí sa zlozvyku chcú zbaviť sa stali novodobým cieľom obchodníkov. Počet „pacientov“ totiž stúpa. A to je skvelá správa, pretože to značí, že sa väčšina obyvateľstva konečne začína starať o svoje zdravie, ktoré sa nedá nikde kúpiť. Pre správnu starostlivosť o zdravie nestačí len odhodiť cigaretu. Súčasne by ste mali doplniť aj stratené vitamíny a minerály, ktoré sa fajčením do tela takmer vôbec nedostávali, alebo vyprchávali príliš rýchlo.

·         Dám sa na to sám. Aj to je riešenie. Pre niekoho úplne ideálne. Okrem zlepšenia zdravia si precvičíte a posilníte sebakontrolu, ktorú ste dlhé roky zanedbávali. V tomto prípade by ste mali v prvom rade odstrániť všetky stimuly, ktoré by vám pripomínali cigaretu. Popolníky vyhodiť, zadymené oblečenie vyprať a vyvetrať izby. Pokiaľ máte vo zvyku s kamarátmi chodiť do zadymených barov, radšej zmeňte lokál. Čoskoro sa ukáže opäť slnko a na jar sa otvárajú terasy, kde sa dym rýchlo vyvetrá. Vyhýbajte sa teda miestam, kde sa fajčí a taktiež poproste kamarátov, aby vo vašej blízkosti nefajčili. Ďalšie kroky by mali smerovať ku zmene stravy. Alebo aspoň k jej obohateniu. To pravé pre vás budú zvýšené dávky vitamínu C, ktorý sa začne vstrebávať správne len pokiaľ do seba nebudete súkať jedy z cigarety. Ďalším pomocníkom je zinok a vápnik. Samozrejme v prvom rade siahajte po prírodných zdrojoch, tabletky využite len v súrnych prípadoch.

·         Kto mi pomôže? Dá sa to aj s odborníkom. Ten by vám pomohol hlavne v tom, že vám odporučí stravu, výživové doplnky, prípadne lieky (len v krajnom prípade). Obrátiť sa môžete aj na lekára, či na bylinkára, ktorý vie, ktorá bylinka vám zdvihne náladu, dodá energiu aj silu. Trpezlivosť však musí byť len vo vás.

·         Medzi metódy ako prestať fajčiť patrí aj biorezonancia. Táto metóda je bezbolestná, nenáročná a v 80% prípadov naozaj zaberá. Niekto však potrebuje touto metódou prejsť viac krát. Záleží to hlavne na tom, aký silný je to fajčiar a tiež akú silnú má vôľu a sebaovládanie.

Jedno je však jasné. Fajčenie je potrebná vec len v našich myšlienkach. V skutočnosti je to banalita, ktorá ľudí obmedzuje len kvôli slabosti človeka. Dá sa s tým prestať! Keď si uvedomíte toto, máte vyhraté.

Foto: pixmac.sk,  tiegeltuf – flickr

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…