Ľudia cestujú na Bahamy, aby si zaplávali s prasiatkami
Dobré noviny
Dobré noviny

Ľudia cestujú na Bahamy, aby si zaplávali s prasiatkami

Pig Island, teda Ostrov prasiat. Tak väčšina ľudí nazýva ostrov, ktorý sa preslávil jedinečnou turistickou atrakciou v podobe rozkošných plávajúcich prasiatok.

Hoci oficiálny názov tohto ostrova je The Big Major Cay, väčšina domácich či turistov ho nenazýva inak, ako "Pig Island", teda "Ostrov prasiat".  Ide o karibský ostrov v oblasti, ktorá je obdarená množstvom vodných zdrojov a obklopená pásom susedných ostrovčekov, ktoré ju chránia pred tropickými búrkami. 

Ostrov je vyhľadávanou destináciou turistov, ktorí chcú zažiť nevšedný zážitok v podobe spoločného plávania v mori s rozkošnými prasiatkami, ktoré tu voľne žijú. Podľa legendy ich tu vysadili námorníci, ktorí chceli ostrov využiť ako tajný úkryt potravy. Nikdy sa však pre prasiatka nevrátili a tak tu šťastne žijú dodnes. Údajne sa živili zvyškami jedla, ktoré do mora vyhadzovali ľudia plávajúci okolo na jachtách. Takto legenda vysvetľuje, prečo prasiatka ihneď skáču do mora, keď uvidia na blízku jachtu alebo loď.

Fotograf Eric Cheng, ktorý prišiel na južné Bahamy fotiť žralokov bielocípych, sa o tejto unikátnej kuriozite dopočul od miestnych obyvateľov a rozhodol sa okamžite na vlastné oči preveriť, či legenda neklame. A neklamala. „Nebolo ťažké na piesočnatej pláži zbadať prasiatka. Ani tie ružové a ani tie tmavohnedé. Keďže im miestni nechávali jedlo, bolo pre ne bežné vrhnúť sa do vody oproti lodi a ísť ich osobne privítať. Je to nezvyčajný pohľad vidieť prasiatka, ako sa váľajú na bielej piesočnatej pláži. Ale vidieť ich ako plávajú oproti prichádzajúcej lodi len aby sa s nami zvítali, to je fakt bizarné,“ priblížil pre médiá svoje pocity po stretnutí Eric, ktorý so svojím tímom vytvoril aj niekoľko fotografií prasiatok, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

Ostrov prasiat je zaujímavý aj tým, že okrem prasiatok nemá žiadnych ďalších obyvateľov. Nie je to však ojedinelý prípad, kedy je jedno územie obývané iba jedným živočíšnym druhom. V Japonsku je totiž ostrov zajacov a v Brazílii ostrov hadov. Na tie sa pôjdeme pozrieť nabudúce.

 

Video nie je možné otvoriť.

 

Páčil sa vám článok? Podporte ho v hlasovaní na pošli na vybrali.sme.sk

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…