Obchádzkovú trasu Opátka - Zlatník chce KSK využiť ako cyklotrasu
TASR
TASR

Obchádzkovú trasu Opátka - Zlatník chce KSK využiť ako cyklotrasu

Zhotoviteľ stavebných prác, spoločnosť Strabag, s.r.o., si stavenisko prevzal 27. júna tohto roku.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Martin Baumann

Košice 21. augusta (TASR) - Košickí krajskí poslanci dnes vzali na vedomie informáciu o aktuálnom stave rekonštrukcie mosta cez vodnú nádrž Ružín. Realizácia stavby prebieha podľa Košického samosprávneho kraja (KSK) v súlade s harmonogramom. Zhotoviteľ stavebných prác, spoločnosť Strabag, s.r.o., si stavenisko prevzal 27. júna tohto roku. Projekt realizuje za zmluvnú cenu 1,65 milióna eur.

"Firma, ktorá tieto práce zabezpečuje, si myslím, že nasadila, tak ako bolo aj dohodnuté, plné kapacity. Robia v predĺžených zmenách, soboty, nedele. Verím tomu, že december je reálny, že počasie bude priať a motoristi budú už v závere roka, začiatkom budúceho roka využívať naplno cestu," uviedol predseda KSK Zdenko Trebuľa.

Podľa riaditeľa Správy ciest KSK Zoltána Bartoša každý týždeň je na stavbe kontrolný deň. "Ukončenie mosta je plánované na 7. decembra 2017. Momentálne sa robia rekonštrukčné práce na stredovom kĺbe, podperách a pripravuje sa uchytenie lán. Najdôležitejšie nosné konštrukcie sa podľa statického projektu realizujú presne podľa harmonogramu," povedal Bartoš.

Na otázku skoršieho sprejazdnenia mosta odpovedal, že o tom budú s dodávateľom intenzívne rokovať. "Boli by sme všetci najradšej, keby nám to počasie dovolilo a podarilo by trocha skrátiť ten termín, s tým, že technologické procesy musia byť jednoznačne dodržané, aby ten most bol kvalitne zrekonštruovaný," skonštatoval Bartoš.

V súvislosti s opravou mosta boli na lesnej účelovej ceste Opátka – Zlatník zrealizované miesta na vyhýbanie sa vozidiel pre zvýšenie bezpečnosti s nákladom 111.573 eur s DPH. "Cestu, ktorú sme vybudovali, máme záujem využiť ako súčasť cyklotrasy, ktorú by mohli obyvatelia Košíc aj širšieho okolia, tí, ktorí majú radi cyklistiku, využívať na to, že do nádherného údolia, ako je Opátka, ako aj na Folkmárske lúky a do údolia Hnilca, by sa mohli dostať bezpečnejšie," doplnil Trebuľa.

Správa ciest KSK pripravuje súvislú stavebnú úpravu cesty Opátka - spojka v dĺžke 1,2 kilometra s predpokladaným nákladom 180.000 eur s DPH. V súčasnosti prebieha príprava verejného obstarávania na výber zhotoviteľa.

Ako boli informovaní poslanci, počas realizácie stavebných prác na rekonštrukcii mosta Ružín má obec Opátka k dispozícii motorové vozidlo na zabezpečenie bezproblémovej školskej dochádzky detí z obce do Košickej Belej a pre zabezpečenie životných potrieb ďalších obyvateľov obce a osôb priamo dotknutých uzatvorením mosta.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…