Úspešná podnikateľka a milionárka má iba 6 rokov
Dobré noviny
Dobré noviny

Úspešná podnikateľka a milionárka má iba 6 rokov

"Som superstar. Mám svoju kolekciu šperkov a baví ma byť šéfkou," hovorí úspešná šesťročná kráľovná krásy Isabella Barrett.

Kráska, televízna hviezda a podnikateľka

Na prvý pohľad vyzerá ako tuctové dievčatko, ktoré miluje šatôčky, plyšové hračky a Justina Biebera. V skutočnosti je Isabella Barrett o dosť iná ako jej rovesníčky. Malá blondínka už totiž pracuje a zarába milióny dolárov. Za jej kariérou stojí víťazstvo v súťaži krásy, ktorá ju katapultovala do americkej televíznej reality šou Toddlers and Tiaras. Tam sa malá Isabella tak zviditeľnila, že sa z nej stala národná hviezda.

„Celý tento svet kráľovien krásy je veľmi návykový, hlavne keď vaše dieťa stále vyhráva. V istom okamihu som sa sama seba pýtala, či to robím skutočne pre seba alebo pre Bellu. Potom som sa však na ňu pozrela a uvedomila si, že to Bella celé zbožňuje,“ hovorí Suzannina matka.

Život v extrémoch

Dievčatko žije vďaka svojej popularite trochu schizofrenický život. Na jednej strane chodí maškrtiť hamburgery do McDonald's, inokedy ale "uletí" na snobskej vlne a pokojne zbuzeruje personál päťhviezdičkového hotela, keď si do svojho luxusného apartmánu objedná filet za 2200 dolárov. Príbuzní jej ale takéto excesy odpúšťajú. Isabella totiž zarába pekné peniaze a živí tak celú rodinu.

Dobré dievča svojich rodičov

Žiť pod vplyvom šesťročnej snobky nie je ľahké. Jej matka Susanne (39) však vrtochy svojej dcéry znáša pomerne dobre. Sama Isabellu totiž dostala na vrchol. Bola to ona, kto dcérku nútil, aby na súťažiach krásy pôsobila sexi, vyzývavo a až príliš dospelo. Bola to ona a jej taliansky manžel Antonio, kto "malej princeznej" naordinoval skrášľujúcu kúru v podobe príčeskov, umelých nechtov, umelých zubov, výrazného make-upu a falošného opálenia. Dcérka, ktorá urobila kariéru, teraz vyžaduje servis hodný popovej hviezdy.

Všetko je podľa Isabelly

Rodina, ktorá žije na Rhond Islande, vychádza svojmu dievčatku maximálne v ústrety. Čerstvá školáčka má v dome k dispozícii nielen svoju izbu, ale aj svoju obchodnú kanceláriu a šatňu, kde ochraňuje garderóbu od svetoznámych dizajnérov a 60 párov drahých značkových topánok. Je to paradox, ale táto šesťročná slečinka má o dosť lepšie podmienky na život, ako jej devätnásťročná sestra Victorie, ktorú zamestnáva. Malá podnikateľka je v rodine malý diktátor. Všetko sa musí točiť okolo nej a jej biznisu. Keď príde zo školy, rovno ide riešiť veci svojej firmy. Hovorí sa o nej, že je na svoje obchodné záležitosti veľmi citlivá. Po tom, čo dala do obehu svoj náramok Glitzy Girl a zarobila na ňom milióny dolárov, uvažuje o svojej vlastnej dekoratívnej kozmetike a línii oblečenia."Isabella všetky veci, ktoré navrhuje, skúša na sebe. Testuje svoje balzamy na pery a tiež iné farbičky," potvrdzuje jej matka Susanne.

Daň za slávu

Veľa ľudí vyčíta rodičom malej Isabelly, že finančne parazitujú na sláve svojej dcére. Vo svojej podstate to ale nie je tak úplne pravda. Podľa amerických zákonov si môžu rodičia vziať iba určité percento dcérinych peňazí. Väčšia časť ostáva na účte, kým malá podnikateľka nebude plnoletá. Ako tomu všetko nasvedčuje, bankové konto Isabelly Barrett do tej doby ešte dosť porastie. Malá blondínka, ktorá skvele hovorí po taliansky, nemecky a španielsky, má ďalšie veľké ciele. "Jej sen je stať sa novou Selenou Gomez. Preto chodí intenzívne na kurzy spevu a tanca," hovorí matka Susanne a priznáva, že urobí všetko, aby dcére na vrchol pomohla. Otázkou je, či potom dospelá a úspešná Isabella Barrett nebude ľutovať, že akosi premrhala detstvo. To je totiž vec, ktorú jej už nikto nevráti.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…