TL: Romančík bude hrať v Dukle Trenčín
TASR
TASR

TL: Romančík bude hrať v Dukle Trenčín

Urastený obranca sa na Slovensko vracia po troch rokoch strávených vo Švédsku. Klub informoval o novej posile na oficiálnej stránke.

Ilustračná fotografia. — Foto: TASR

Trenčín 15. augusta (TASR) - Slovenský hokejista Ladislav Romančík si vybojoval zmluvu v A-mužstve HK Dukla Trenčín, s ktorým sa dohodol na kontrakte pre nasledujúcu sezónu. Urastený obranca sa na Slovensko vracia po troch rokoch strávených vo Švédsku. Klub informoval o novej posile na oficiálnej stránke.

Romančík pôsobil v mládežníckych tímoch klubov Lulea HF, Södertälje SK a IF Sundsvall. Návrat na Slovensko vníma ako odrazový mostík. "Veľmi sa teším, že mám nové pôsobisko. Po troch rokoch vo Švédsku som už potreboval zmenu. Tímu chcem čo najviac pomôcť, aby sme išli čo najďalej, a tiež sa vyhrať popri skúsených hráčoch, ktorí sú tu. Pôsobenie popri nich mi môže v mojom veku len pomôcť. Verím, že získam nové skúsenosti a posuniem sa opäť ďalej," uviedol 21-ročný obranca pre klubovú stránku trenčianskej Dukly. Odchovanec skalického hokeja reprezentoval Slovensko na šampionátoch hráčov do 18 i 20 rokov.

Už ste čítali?

Slovenská doktorandka prišla s objavom, ktorý využijú lekári…

Mladá doktorandka predstavuje nádej pre množstvo pacientov s týmto obzvlášť…

Slovák vyvinul softvér, ktorý predpovedá rozhodnutia súdu lepšie…

Systém dokáže nájsť faktory, o ktorých dôležitosti…

České študentky porazili Harvard v právnickej súťaži. Pomohlo…

Karlova univerzita v Prahe oslavuje výnimočný úspech. Tím jej…

Rozmýšľal o odchode zo Slovenska, ale povedal si, že radšej…

Slovenské Fusakle sú ponožky, ktoré budete hrdo ukazovať na každej návšteve.…