Muž našiel spôsob, ako zabiť 8000 komárov za dve noci pomocou ventilátora a alkoholu. Jeho metóda môže pomôcť zastaviť šírenie malárie a ziki
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Muž našiel spôsob, ako zabiť 8000 komárov za dve noci pomocou ventilátora a alkoholu. Jeho metóda môže pomôcť zastaviť šírenie malárie a ziki

Po tom, ako tento muž prišiel s týmto nápadom, tisíce komárov mu ležali pri nohách. Je to pritom celkom jednoduché a mohlo by to zabrániť aj prenášaniu vážnych chorôb.

Muž našiel spôsob, ako zabojovať proti komárom a 100-percentne vyhrať. — Foto: reprofoto/YouTube

Komáre dokážu znepríjemniť život ľuďom aj zvieratám, a to nielen svojimi štípancami, ktoré svrbia aj niekoľko dní. Muž menom Dan Rojas chcel nájsť predovšetkým spôsob, ako zastaviť šírenie chorôb ako je zika či malária, ktoré sú v niektorých krajinách bežne prenášané komármi. O svoj nápad sa podelil v poučnom videu.

Revolučná metóda proti komárom

Ľudia už vymysleli veľa spôsobov, ako sa zbaviť komárov, no keď ich je neúnosné množstvo, čo je v niektorých oblastiach realitou, všetko sa zdá byť málo účinné. Metóda tohto muža dokáže za noc zlikvidovať pokojne 4000 komárov a dokonca je nielen lacná a jednoduchá, ale navyše znie ekologicky.

Dokonalá pasca

Dan Rojas použil husté sito štvorcového tvaru, ktoré umiestnil priamo k výkonnému priemyselnému ventilátoru. K okraju ho pripevnil pomocou silných magnetov.

Keďže komáre láka oxid uhličitý, ktorý ľudia aj zvieratá vydychujú, použil túto slabosť proti nim. Neďaleko ventilátora na zem umiestnil fľaše so sýtenou minerálkou, pričom uzáver nechal povolený tak, aby sa z fliaš mohol pomaly uvoľňovať oxid uhličitý, opísal jeho postup Daily Mail.

Komáre síce nemajú v láske vysokú koncentráciu oxidu uhličitého, jeho pomalé uvoľňovanie ich však neodradí, ale práve naláka. Pomocou dvoch dní sa raz takto tomuto mužovi podarilo zničiť až 8-tisíc komárov. Táto pasca pritom naláka komáre bez toho, aby spôsobila ujmu iným zvedavým tvorom.

Vo videu ešte Dan upozorňuje, že ak by sa použil namiesto minerálky suchý ľad, teda pevná forma oxidu uhličitého, je potrebné umiestniť ho do nádoby a položiť ju asi 3 metre od ventilátora. Pozor si však treba dať na to, aby nebol v hermeticky uzavretej nádobe, inak by mohol explodovať.

Jednoduché, no účinné

Po tom, ako sa komáre zachytili na sieťke, začal priamo na ne striekať čistý lieh. Ten hmyz nielen vysuší, ale nezanecháva na telách komárov žiadne jedovaté látky, preto sa nič nestane, ak ich iné živočíchy skonzumujú.

Sledujte skvelé nápady, rady a tipy na Facebooku!

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…