Žena trpiaca rakovinou zúfalo potrebovala svoju stratenú batožinu. Pracovníčka aerolínií jej ju doručila uprostred noci aj s dojímavým odkazom
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Žena trpiaca rakovinou zúfalo potrebovala svoju stratenú batožinu. Pracovníčka aerolínií jej ju doručila uprostred noci aj s dojímavým odkazom

Namiesto zalamovania rukami sa žena so svojím problémom zdôverila pracovníčke aerolínií. Tá sa zachovala ako skutočná hrdinka.

Pracovníčka aerolínii sa zachovala hrdinsky. — Foto: Koláž DN

PITTSBURG/NASHVILLE 11. augusta - Počas cestovania lietadlom sa stáva, že sa batožina niekde zatúla a k majiteľovi sa dostane až po dlhšom čase. Avšak ak sú v nej životne dôležité veci, situácia naberá na vážnosti. Niečím podobným si prešla aj Stacy Hurtová.

Chytila ju panika

Práve sa chystala na návrat do Pittsburgu z Nashvillu, kde absolvovala chemoterapiu, keď jej bol ponúknutý skorší let domov. Potešila sa tomu, no po pristátí ju čakalo nemilé prekvapenie. Zistila, že nebolo dosť času na to, aby prepravili jej batožinu, ktorá niekde zostala. Keď Stacy zistila, že ju stratila, bola poriadne rozrušená.

Liečila sa z rakoviny hrubého čreva a na to, aby mohla žiť, je do konca života odkázaná na chemoterapiu. Vo vnútri stratenej batožiny však mala veľmi dôležité lieky a iné veci, ktoré už na druhý deň potrebovala pre svoju liečbu.

Najochotnejšia pracovníčka

Hneď ako si uvedomila, že nemá svoju batožinu, povedala o svojom probléme mladej zamestnankyni aerolínií. Keď pracovníčka Sarah Rowan (27) zistila, aká vážna je situácia, všetko nechala tak a pustila sa do neúnavného hľadania batožiny. "Doručím vám ju, nech mi to zaberie akokoľvek veľa času," ubezpečovala chorú ženu.

Dojímavý odkaz

Hľadala celé hodiny aj v rámci svojho voľného času a keď stratený kufor konečne o tretej hodine ráno našla, chcela jej ho doručiť. Všetci kuriéri však už odišli domov, doniesla jej ho teda osobne až priamo ku dverám, informoval portál ABC News. Na kufri jej dokonca nechala dojímavý odkaz: "Stacy, prepáč za oneskorené doručenie tvojej batožiny. Ja aj moja pracovná rodina na teba myslíme a prajeme ti len to najlepšie. Nakop tej rakovine zadok! S láskou, Sarah z Pittsburghu," zneli jej slová, o ktoré sa Stacy podelila aj na Facebooku.

Pracovníčka Sarah jej mohla povedať, že na to nemá čas, ale namiesto toho dokázala, že keď sa chce, všetko sa dá. "Je naozajstný anjel. V mojom živote urobila veľkú zmenu," uviedla Stacy Hurtová, ktorá nevedela, ako sa mladej pracovníčke poďakovať.

 

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…