Letisko v Bratislave vybavilo v júli tohto roka 304.388 cestujúcich
TASR
TASR

Letisko v Bratislave vybavilo v júli tohto roka 304.388 cestujúcich

Podľa hovorkyne letiska Veroniky Ševčíkovej je to najväčší počet vybavených cestujúcich v priebehu jedného mesiaca za celú 66-ročnú históriu letiska v hlavnom meste.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Bratislava 9. augusta (TASR) - Bránami bratislavského letiska Milana R. Štefánika prešlo v júli tohto roka na prílete a odlete spolu 304.388 cestujúcich. Podľa hovorkyne letiska Veroniky Ševčíkovej je to najväčší počet vybavených cestujúcich v priebehu jedného mesiaca za celú 66-ročnú históriu letiska v hlavnom meste.

"Tristotisícovú hranicu letisko prekročilo historicky doteraz len raz – v júli 2008, keď vybavilo 304.146 pasažierov. Tá bola teraz prekonaná o vyše dve stovky cestujúcich," vyčíslila Ševčíková.

Podľa generálneho riaditeľa letiska Jozefa Pojedinca sa o nárast cestujúcich v júli pričinili pravidelné linky a takisto aj nepravidelná dovolenková charterová doprava, ktorá zaznamenala o 21 % väčší počet letov ako vlani a zároveň aj takmer úplná obsadenosť kapacít týchto lietadiel.

"Spolu 304.388 vybavených pasažierov zároveň predstavuje nárast o 18 % v porovnaní s júlom 2016, keď prešlo letiskom na prílete a odlete 257.801 osôb," doplnil Pojedinec. Prevádzka na letisku v slovenskom hlavnom meste sa podľa jeho slov začala datovať v roku 1951, pričom 300.000 pasažierov vybavilo napríklad ešte v roku 1997 letisko za celý rok. "Teraz sme takéto číslo dosiahli za jediný mesiac," konštatoval.

Od začiatku roka 2017 letisko vybavilo spolu 1,04 milióna pasažierov, čo je o 7 % viac ako za prvých sedem mesiacov roka 2016. "Z hľadiska počtu vybavených pasažierov patrili medzi top päť najobľúbenejších destinácií lety do miest Londýn-Stansted, Dublin, Miláno-Bergamo, Moskva-Vnukovo a Antalya," vymenovala Ševčíková.

Čo sa týka ešte júla 2017, v tomto mesiaci sa na letisku uskutočnilo 3180 letov, čo bolo o 7 % viac pohybov lietadiel ako vlani v júli. Zároveň bolo vybavených 2109 ton carga, teda o 8 % viac leteckého nákladu ako v júli 2016.

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…