Dôvod, pre ktorý by ste si vždy mali tenisovú loptičku brať do lietadla: Neverili by ste, ako veľmi sa vám zíde
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Dôvod, pre ktorý by ste si vždy mali tenisovú loptičku brať do lietadla: Neverili by ste, ako veľmi sa vám zíde

Odteraz si do svojej príručnej batožiny počas letu nikdy nezabudnite pribaliť aj tenisovú loptičku. Drobný predmet dokáže hotové zázraky.

Ilustračné foto — Foto: Pixabay

BRATISLAVA 12. augusta - Pri balení sa na cesty lietadlom treba dodržiavať isté pravidlá, no malá tenisová loptička nezaberie ani veľa miesta, ani nie je nežiaducou súčasťou batožiny. Okrem toho vám môže urobiť veľkú službu.

Zbavte sa napätia

Stiesnené podmienky či klimatizácia nepridávajú počas cestovania lietadlom na pohode. Aj preto už počas krátkeho letu mnohí cestujúci pociťujú bolesť či napätie vo svaloch. Krk začne tuhnúť a prechádzanie sa v lietadle kvôli rozprúdeniu krvného obehu väčšinou nepripadá do úvahy. Vtedy môže ako pomocník nastúpiť tenisová loptička, ktorá vám pomôže uvoľniť sa a dodá vám energiu.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: Pexels

Tenisovú loptičku totiž môžete využiť na masáž jednotlivých častí tela, aby ste ich prekrvili. Odporúčajú to profesionálni tréneri fitnes či jogy. Toto sú časti tela, ktoré treba loptičkou masírovať:

Chodidlá

Okrem toho, že vám tenisová loptička pomôže uľaviť od bolesti nôh, na chodidlách sa nachádzajú body, na ktoré sa oplatí vytvárať tlak, aby ste ulahodili celému telu. Všetko, čo potrebujete urobiť, je položiť chodidlo na tenisovú loptičku, aby vám ho masírovala po celej dĺžke.

Zápästie

Stačí málo, aby vás rozboleli zápästia, preto je potrebné nimi neustále cvičiť. Namiesto klasického krútenia zápästím si pomôžte tenisovou loptičkou, ktorá si poradí so slabou cirkuláciou krvi. Stačí, keď loptičku uchopíte do ruky a zápästie budete ohýbať smerom k sebe a od seba.

Stehná a lýtka

Masáž stehien tenisovou loptičkou pomôže zlepšiť obeh počas sedenia. Loptičkou pohybujete od kolena nahor a vyvíjajte len jemný tlak. Podobne postupujte aj pri masáži lýtok a členkov.

Chrbát a ramená

Loptičku umiestnite medzi chrbát, resp. zadnú časť ramena a sedadlo. Úľava od bolesti nastane okamžite. Tento trik je užitočný aj pre vodičov, ktorí dlho cestujú. Tí si však musia urobiť prestávku, počas ktorej si medzi chrbát a sedadlo umiestnia loptičku a jemným pohybom ňou vykonajú uvoľňujúcu masáž.

Sledujte skvelé nápady, rady a tipy na Facebooku!

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…